Наукова періодика України Прикарпатський вісник НТШ


Крижанівський Є. І. 
Соціально-економічне і культурно-освітнє життя села Побережжя в 1919-1939 рр. / Є. І. Крижанівський, Р. Б. Пуйда // Прикарпатський вісник НТШ. Думка. - 2018. - № 6. - С. 65-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_2018_6_10
Вивчено особливості культурно-освітнього і соціально-економічного життя мешканців с. Побережжя у міжвоєнний період (1919 - 1939 рр.) як типового для Східної Галичини населеного пункту в сільській місцевості. Висвітлено соціальні умови проживання місцевого населення, які прямо залежали від розмірів земельного наділу. З'ясовано, що основними векторами економічної діяльності у Побережжі були сільське господарство та дрібні промисли, пов'язані з обробкою сільськогосподарської сировини і природних матеріалів. Ефективність цієї діяльності полягала у якісній самоорганізації селян у кооперативному русі. Проаналізовано стан освіти в селі та боротьбу побережан за українську мову навчання і збереження національно-культурної свідомості, вагоме місце в якій відводилося громадським товариствам "Рідна Школа", "Просвіта", "Луг" і "Сокіл". Досліджено, що власну військово-патріотичну організацію "Союз Польських Стрільців" утримували в Побережжі й місцеві поляки.
  Повний текст PDF - 415.96 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крижанівський Є.
  • Пуйда Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крижанівський Є. І. Соціально-економічне і культурно-освітнє життя села Побережжя в 1919-1939 рр. / Є. І. Крижанівський, Р. Б. Пуйда // Прикарпатський вісник НТШ. Думка. - 2018. - № 6. - С. 65-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_2018_6_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського