Наукова періодика України Праці Таврійського державного агротехнологічного університету


Кюрчев С. В. 
Аналіз пневмосепараторів / С. В. Кюрчев, О. С. Колодій, В. С. Бурдін // Праці Таврійського державного агротехнологічного університету. Технічні науки. - 2018. - Вип. 18, т. 2. - С. 84-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ptdau_2018_18_2_7
Обумовлено актуальність теми дослідження та значимість збільшення врожайності соняшника для України. Розглянуто один з перспективних напрямків збільшення врожайності соняшнику, це використання для сівби попередньо відібраного насіння з високими посівними якостями. Виробнича практика і проведені дослідження показують, що в посівному матеріалі містяться зерна які значно відрізняються масою, щільністю і товщиною. Встановлено, що зі збільшенням маси насіння, як правило, збільшується їх щільність і товщина, а отже і аеродинамічні властивості які визначаються швидкістю витання. Все це вказує на можливість їх додаткового поділу повітряним потоком. Дані випробувань повітряних каналів серійних машин показують, що і очищення та сортування насіння здійснюється в них з недостатньо високою якістю: після сепарації в "цінної" фракції залишається велика кількість легкого (неповноцінного) насіння, а збільшення маси 1000 зерен складає всього 4,4 %. Це вказує на те, що можливості повітряного потоку використовуються далеко не повністю. Тому необхідні випробування принципово нових конструкцій повітряних каналів і способів поділу, які дають можливість підвищити якість розділення насіннєвого матеріалу. Перед авторами постала мета провести аналіз найбільш розповсюджених сепараторів насіння соняшника, що використовуються в Україні. Представлений аналіз результатів наукових досліджень існуючих технологічні схеми та конструкції пневматичних сепараторів, що виявив ряд недоліків (недостатньо якісне очищення та розділення, складність налаштування, високі енергетичні витрати). Проведено аналіз існуючих пневмосепараторів з різною формою та розміщенням аспіраційного каналу. Представлено їх технологічні схеми, розкрили їх будову та принцип роботи. Визначено всі недоліки та переваги. Проаналізовано технологічні схеми сепараторів вітчизняних та іноземних вчених, було встановлено, що існуючі засоби механізації для сепарування насіння соняшнику мають ряд недоліків: складність налагодження, високу енергоємність, низьку якість поділу насіння по фракціям та недостатню чіткість роботи із насінням різної вологості.
  Повний текст PDF - 363.51 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кюрчев С.
  • Колодій О.
  • Бурдін В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кюрчев С. В. Аналіз пневмосепараторів / С. В. Кюрчев, О. С. Колодій, В. С. Бурдін // Праці Таврійського державного агротехнологічного університету. Технічні науки. - 2018. - Вип. 18, т. 2. - С. 84-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ptdau_2018_18_2_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського