Наукова періодика України Проблеми безперервної медичної освіти та науки


Лизогуб М. В. 
Вплив методу анестезії на розвиток післяопераційних ускладнень в хірургії поперекового відділу хребта / М. В. Лизогуб // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. - 2019. - № 4. - С. 21-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Psmno_2019_4_6
Операції на поперековому відділі хребта можуть виконуватися за умов як загальної анестезії (ЗА), так і спінальної (СА). Однією з переваг останньої деякі автори вважають зниження крововтрати. Проте це питання залишається дискусійним. Мета дослідження - порівняти об'єм крововтрати за операцій на поперековому відділі хребта у разі використання спінальної та загальної внутрішньовенної анестезії. У дослідження було включено 215 пацієнтів віком 18 - 70 років, ASA I - II, з дегенеративними захворюваннями хребта, яким виконувались планові оперативні втручання з транспедикулярною стабілізацією 1 - 2 сегментів. Пацієнтам групи СА (n = 110) виконували спінальну анестезію 0,5 % розчином бупівакаїну (4 мл), пацієнтам групи ЗА (n = 105) - загальну внутрішньовенну анестезію зі штучною вентиляцією легень (пропофол, фентаніл, атракуріум у загальноприйнятих дозах). Жорсткою умовою дослідження було підтримання середнього артеріального тиску (САТ) 60 - 80 мм рт.ст. Урапідил для корекції гемодинаміки вводився у <$E21,9~symbol С~4,0~%> пацієнтів групи ЗА і лише у <$E3,6~symbol С~1,8~%> пацієнтів групи СА, проте у групі СА САТ був статистично значуще нижчим, ніж у пацієнтів групи ЗА. В результаті дослідження не виявлено різниці об'єму крововтрати між пацієнтами досліджуваних груп (ні за методом Moore, ні за різницею гемоглобіну). Проте загальний час оперативного втручання був статистично значуще більшим у групі ЗА у порівнянні із групою СА (<$E128,5~symbol С~40,0> хв проти <$E104,6~symbol С~26,3> хв, p << 0,05). Одержані авторами розрахунки вказують на сильний кореляційний зв'язок між тривалістю оперативного втручання та індексом маси тіла (r = 0,71, p << 0,05). Висновки: за забезпечення САТ 60 - 80 мм рт.ст. загальний рівень крововтрати не залежить від виду анестезії. СА забезпечує кращий ефект керованої гіпотензії без використання додаткових фармакологічних засобів. Час оперативного втручання у разі ЗА значуще більше, ніж за СА. На нього також впливає підвищений індекс маси тіла.
  Повний текст PDF - 383.506 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лизогуб М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лизогуб М. В. Вплив методу анестезії на розвиток післяопераційних ускладнень в хірургії поперекового відділу хребта / М. В. Лизогуб // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. - 2019. - № 4. - С. 21-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Psmno_2019_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лизогуб Микола Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського