Наукова періодика України Проблеми радіаційної медицини та радіобіології


Дмитренко І. В. 
Оцінка відповіді на терапію іматинібом у пацієнтів з хронічною мієлоїдною лейкемією з е13а2 та е14а2 транскриптами гена BCR/ABL1 / І. В. Дмитренко, В. Г. Федоренко, Т. Ю. Шляхтиченко, В. В. Шолойко, Т. Ф. Любарець, О. О. Дмитренко, В. В. Балан, С. М. Кравченко, З. В. Мартіна, А. О., Малінкіна Т. В., Мінченко Ж. М., Дягіль І. С. Товстоган // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології. - 2015. - Вип. 20. - С. 328-340. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Prmtr_2015_20_24
Мета роботи - дослідження впливу e13a2 та е14а2 транскриптів гена BCR/ABL1 на ефективність терапії іматинібом у хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію (ХМЛ). Обстежено 508 пацієнтів з хронічною фазою ХМЛ без радіаційного анамнезу, а також 13 пацієнтів з таким же діагнозом, у яких було документально підтверджено наявність радіаційного впливу внаслідок аварії на ЧАЕС. Не виявлено значущих розбіжностей у гематологічних показниках, рівні додаткових хромосомних аберацій та частоті варіантних транслокацій між пацієнтами, у яких експресувалися транскрипти е13а2 та е14а2. Кумулятивна вірогідність повної цитогенетичної відповіді не відрізнялась у пацієнтів з е13а2 та е14а2 транскриптом і складала 76 та 80 %, відповідно (p = 0,981). Медіана часу досягнення повної цитогенетичної відповіді - 20 міс у обох групах. Серед пацієнтів з е14а2 вірогідно більша частина до 12-го місяця терапії одержала велику молекулярну відповідь (61,5 % проти 23,0 %, p = 0,016). А до 24-го місяця саме в цій групі пацієнтів реєструвалося більше випадків глибокої молекулярної відповіді (38,7 % проти 6,25 %, p = 0,018). Не виявлено статистично значущих відмінностей у загальній виживаності та у виживаності без прогресії у пацієнтів з різними типами транскриптів. Безподійна виживаність у пацієнтів з е13а2 транскриптом була вірогідно нижча у порівнянні з пацієнтами з е14а2 транскриптом (52 % проти 61,0 %, p = 0,039). Кількість первинно резистентних пацієнтів не залежала від типу транскрипту і складала понад 40 %. У пацієнтів з е13а2 транскриптом було виявлено статистично вірогідне переважання випадків втрати досягнутої повної цитогенетичної відповіді або недосягання великої молекулярної відповіді (43,5 % проти 24,8 %, p = 0,015). Висновки: терапія іматинібом є більш ефективною у хворих на ХМЛ з е14а2 транскриптом у порівнянні з пацієнтами із е13а2 транскриптом. Транскрипт е13а2 можна розглядати як несприятливий прогностичний фактор під час терапії іматинібом у пацієнтів з хронічною фазою ХМЛ.
  Повний текст PDF - 929.466 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дмитренко І.
  • Федоренко В.
  • Шляхтиченко Т.
  • Шолойко В.
  • Любарець Т.
  • Дмитренко О.
  • Балан В.
  • Кравченко С.
  • Мартіна З.
  • Товстоган А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дмитренко І. В. Оцінка відповіді на терапію іматинібом у пацієнтів з хронічною мієлоїдною лейкемією з е13а2 та е14а2 транскриптами гена BCR/ABL1 / І. В. Дмитренко, В. Г. Федоренко, Т. Ю. Шляхтиченко, В. В. Шолойко, Т. Ф. Любарець, О. О. Дмитренко, В. В. Балан, С. М. Кравченко, З. В. Мартіна, А. О., Малінкіна Т. В., Мінченко Ж. М., Дягіль І. С. Товстоган // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології. - 2015. - Вип. 20. - С. 328-340. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Prmtr_2015_20_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дмитренко Ігор Васильович (медичні науки)
  • Шляхтиченко Тетяна Юріївна (медичні науки)
  • Дмитренко Олена Олександрівна (медичні науки)
  • Кравченко Сергій Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського