Наукова періодика України Психологічні перспективи


Sardarzadeh S. 
Investigates the Role of Cognitive and Emotional Schemas in Stress / S. Sardarzadeh // Психологічні перспективи. - 2019. - Вип. 33. - С. 235-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2019_33_20
Дослідження стосується аналізу ролі когнітивних й емоційних схем у поясненні механізму формування стресу. Він є однією з найбільш поширених психічних і психологічних проблем, які, якщо мають гострий і хронічний характер, можуть призвести до депресії й тривожних розладів, що, зі свого боку, спричинить надмірне використання медичних послуг та втрату функціональності індивідуумів. Виходячи зі схематичного погляду, ми помітили, що психічна травма/шкода, спричинена формуванням і стабілізацією когнітивних та емоційних схем, а також моделлю мислення й звичної поведінки, які є дуже загальними та всеосяжними, визначає тип уразливості. Робота є дослідженням після події (причинно-порівняльне порівняння). із цією метою респондентам одночасно надано три анкети: анкету ШДТС, анкету когнітивної схеми та анкету емоційної схеми. Потім суб'єктів із високими показниками стресу, які отримано на підставі анкети, відібрано й розділено на три групи. Отримані дані було проаналізовано. Після розрахунку дескриптивної статистики досліджуваних змінних, дані дослідження розглянуто з використанням статистичних методів багатоваріантного дисперсійного аналізу (MANOVA), ANOVA та методу Тьюкі. Результати свідчать, що люди з високим рівнем стресу мають схеми провини й некерованості, які можуть бути пов'язані з впливом когнітивних схем індивідів на аналіз та прийняття різних ситуацій у житті. Особи з високим рівнем стресу отримали високі показники в когнітивних схемах безкомпромісних стандартів/гіперкритичності.
  Повний текст PDF - 1.129 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sardarzadeh S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sardarzadeh S. Investigates the Role of Cognitive and Emotional Schemas in Stress / S. Sardarzadeh // Психологічні перспективи. - 2019. - Вип. 33. - С. 235-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2019_33_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського