Наукова періодика України Психологічні перспективи


Ткалич М. Г. 
Психолого-організаційні особливості типів гендерної взаємодії персоналу організацій / М. Г. Ткалич // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 229-240. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_23
Представлено результати емпіричного дослідження типів гендерної взаємодії персоналу організацій та проаналізовано їх психолого-організаційні особливості, пов'язані з організаційними параметрами (тип організації, сфера діяльності підприємства) та гендерними характеристиками персоналу (стать, психологічна стать). Дослідження проведено за допомогою авторської методики (опитувальника) з визначення типів гендерної взаємодії персоналу організацій: партнерсько-професійного, партнерсько-соціального, конфліктно-дистантного. Встановлено, що домінантними типами гендерної взаємодії персоналу українських організацій є партнерсько-професійний та партнерсько-соціальний. Конфліктно-дистантний тип взаємодії має нижчий рівень інтенсивності. Позитивні типи гендерної взаємодії персоналу організацій (партнерсько-професійний та партнерсько-соціальний) вище корелюють між собою в середині кожної гендерної групи, нижче - між гендерними групами. Негативний тип взаємодії (конфліктно-дистантний) не корелює з позитивними. Визначено зв'язок між гендерними характеристиками персоналу організацій (стать та психологічна стать) і типом гендерної взаємодії: в площині професійних взаємин чоловіки надають перевагу представникам своїй статі, для жінок це менш характерно; найвищий рівень професійної та соціальної взаємодії демонструють представники андрогінної статі, найнижчий - носії фемінної та недиференційованої. Встановлено зв'язок між організаційними параметрами (тип організації, сфера діяльності підприємства) та типом гендерної взаємодії: в державних організаціях більш виражені партнерські типи взаємодії з колегами жіночої статі, у приватних - з колегами чоловічої статі. Статистично значущі відмінності у типах взаємодії персоналу організацій з різних сфер діяльності знайдено лише у взаємодії з колегами чоловічої статі: найвищій рівень інтенсивності відзначено у торговельній сфері, найнижчий - в освітній та медичних сферах.
  Повний текст PDF - 2.884 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткалич М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткалич М. Г. Психолого-організаційні особливості типів гендерної взаємодії персоналу організацій / М. Г. Ткалич // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 229-240. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткалич Маріанна Григорівна (психологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського