Наукова періодика України Психологічні перспективи


Малімон Л. Я. 
Психологічний аналіз факторної структури управлінської компетентності керівників місцевих органів виконавчої влади / Л. Я. Малімон // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 151-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_16
Обгрунтовано значення компетентнісного підходу в управлінській діяльності органів державної влади. Зазначено, що рівень компетентності держслужбовців багато в чому визначає рівень довіри населення до владних інститутів й до держави загалом. Показано, що державне управління із соціально-психологічного погляду є різновидом соціального управління, у межах якого й обгрунтовуються вимоги до управлінської компетентності державного службовця. Проаналізовано поняття "компетентності" та "компетенції", визначено їх зміст та особливості тлумачення в наукових джерелах. Запропоновано узагальнене визначення управлінської компетентності як інтегрального особистісного утворення, яке проявляється на рівні особистості керівника (структурно-особистісний компонент), стилю його управлінської діяльності (діяльнісно-функціональний компонент) і взаємодії у системах "керівник-колектив", "керівник-підлеглий" з урахуванням конкретної організаційної ситуації (інтерактивно-ситуаційний компонент). Проаналізовано результати факторного аналізу емпіричних даних, які отримані внаслідок дослідження структурних компонентів управлінської компетентності керівників місцевих органів виконавчої влади. Інтерпретовано виокремлені фактори управлінської компетентності: чітке розуміння функціонально-посадових обов'язків; соціально-психологічні якості та комунікативний потенціал керівника; спрямованість на забезпечення психологічного комфорту в колективі; інноваційність та демократичність управлінської діяльності; авторитет керівника та уміння використовувати владу; самоствердження в управлінській діяльності; організаторсько-дослідницька позиція в колективі; авторитарний одноосібний стиль керівництва. Показано, що найбільше факторне навантаження припадає на два основні складники: діяльнісно-функціональний та структурно-особистісний; найменший відсоток диперсії характеризує схильність керівника до авторитарно-одноосібного стилю управління.
  Повний текст PDF - 2.9 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малімон Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малімон Л. Я. Психологічний аналіз факторної структури управлінської компетентності керівників місцевих органів виконавчої влади / Л. Я. Малімон // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 151-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Малімон Людмила Яківна (психологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського