Наукова періодика України Психологічні перспективи


Мітлош А. В. 
Психологічні особливості прояву інтересу студентської молоді до соціальних інтернет-мереж / А. В. Мітлош // Психологічні перспективи. - 2014. - Вип. 23. - С. 203-215. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2014_23_20
Проаналізовано результати теоретичного й емпіричного дослідження психологічних особливостей прояву інтересу студентської молоді до соціальних інтернет-мереж. Обгрунтовано актуальність обраної проблеми, відзначає її недостатню розробленість і в прикладному, і в теоретичному аспектах. У публікації звернено увагу на те, що Україна ввійшла в п'ятірку країн, інтернет-користувачі яких найактивніше відвідують соціальні мережі. Здійснено огляд останніх наукових досліджень вітчизняних учених у цій галузі. Проаналізовано та обгрунтовано доцільність здійснення дослідження прояву інтересу до соціальних інтернет-мереж через ціннісно-мотиваційну сферу особистості. Дослідження проводилося в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, вибірку склали студенти цього університету. Описано теоретичні, емпіричні та статистичні методи, які використовували для реалізації завдань дослідження. Опис та обгрунтування результатів дослідження містить огляд й інтерпретацію отриманих даних стандартизованого інтерв'ю, яке проводилося на першому етапі дослідження для формування груп вибірок досліджуваних. Наступний етап дослідження полягав у з'ясуванні особливостей ціннісно-мотиваційної сфери досліджуваних, які користуються соціальними інтернет-мережами, а також у виявленні відмінностей ціннісно-мотиваційної сфери між різними групами вибірок: тими досліджуваними, які користуються соціальними мережами, та тими, які ними не користуються. Порівняння та зіставлення результатів засвідчує наявність відмінностей у групах вибірок за методикою В. Мільмана "Діагностика мотиваційної структури". У досліджуваних, які активно користуються соціальними інтернет-мережами, переважає ділова спрямованість мотиваційного профілю. Автор також зазначає, що в більшості користувачів, які надають перевагу соцмережі "Facebook", у мотиваційній структурі переважає робоча (ділова) спрямованість. Підсумовуючи результати, автор публікації наголошує, що центральним елементом мотиваційної сфери користувачів соціальних інтернет-мереж є мотиви афіліації, співробітництва (прагнення допомогти іншим користувачам для збільшення в такий спосіб власного авторитету, досягнення визнання іншими власної компетентності й майстерності), самоствердження; самореалізації (як способу прояву й розвитку власних інтелектуальних і творчих можливостей), а також діловий (орієнтація на конкретний діловий результат), комунікативний, пізнавальний (отримання нових знань) мотиви.
  Повний текст PDF - 232.491 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мітлош А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мітлош А. В. Психологічні особливості прояву інтересу студентської молоді до соціальних інтернет-мереж / А. В. Мітлош // Психологічні перспективи. - 2014. - Вип. 23. - С. 203-215. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2014_23_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мітлош Антоніна Василівна (психологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського