Наукова періодика України Постметодика


Ворона Л. І. 
Життєвий і творчий шлях Миколи Миколайовича Боголюбова / Л. І. Ворона // Постметодика. - 2010. - № 2. - С. 58-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Postmetodyka_2010_2_12
Висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського науковця і педагога ХХ ст. М. М. Боголюбова (1909 р. нар.). Наголошено на надприродних здібностях ученого, які почали проявлятися ще з дитинства (у шкільні роки за відсутності підручника з тригонометрії, дізнавшись від батька кілька визначень, хлопець сам вивів усі співвідношення, школярем став слухачем університетського курсу, вступив до аспірантури без диплому про вищу освіту та в 20 років отримав ступінь доктора математичних наук без захисту дисертації, за кордоном вважали, що автор наукових робіт М.М. Боголюбов - не реальна особа, а псевдонім групи вчених). Названо основні напрями роботи ученого. Зазначено, що велика наукова діяльність М.М. Боголюбова тісно переплітається з його педагогічною роботою в університетах та інших вишах з математики, математичної та теоретичної фізики, що його лекції завжди викликали живий інтерес у студентів. Наголошено, що великий вчений завжди вважав себе справжнім українцем, усі його довоєнні наукові праці опубліковано українською, також після війни ініціював видання наукових книг і підручників українською, що він залишив взірець не тільки як науковець, а і як людина найвищих моральних якостей.Освещен жизненный и творческий путь выдающегося украинского ученого и педагога ХХ в. Н. М. Боголюбова (1909 г. рожд.). Подчеркнуты сверхъестественные способности ученого, которые начали проявляться еще с детства (в школьные годы в отсутствие учебника по тригонометрии, узнав от отца несколько определений, мальчик сам вывел все соотношения, школьником стал слушателем университетского курса, поступил в аспирантуру без диплома о высшем образовании и в 20 лет получил степень доктора математических наук без защиты диссертации, за границей считали, что автор научных работ Н. М. Боголюбов - не реальная личность, а псевдоним группы ученых). Названы основные направления работы ученого. Отмечено, что большая научная деятельность Н. М. Боголюбова тесно переплетается с его педагогической работой в университетах и других вузах по математике, математической и теоретической физике, что его лекции всегда вызывали живой интерес у студентов. Акцентировано внимание на том, что великий ученый всегда считал себя настоящим украинцем, все его довоенные научные труды опубликованы на украинском языке, также после войны он инициировал издание научных книг и учебников на украинском языке, что он оставил образец не только как ученый, но и как человек наивысших моральных качеств.The life and creative work of outstanding Ukrainian scientist and educator M. M. Boholubov is enlightenec in the article.
  Повний текст PDF - 127.895 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ворона Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ворона Л. І. Життєвий і творчий шлях Миколи Миколайовича Боголюбова / Л. І. Ворона // Постметодика. - 2010. - № 2. - С. 58-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Postmetodyka_2010_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ворона Лариса Іванівна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського