Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Kurennov S. 
Axisymmetric stressed state of the adhesive joint of two cylindrical shells under axial tension / S. Kurennov, K. Barakhov, D. Dvoretskaya // Праці Одеського політехнічного університету. - 2019. - Вип. 1. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2019_1_3
Розглянуто задачу дослідження напружено-деформованого стану (НДС) конструкції, складеної з двох склеєних коаксіальних циліндричних труб. Мета роботи - уточнення класичної моделі напруженого стану з'єднання та дослідження точності запропонованої моделі та умов її застосування. Труби розглянуто як тонкостінні вісесиметричні оболонки (ВСО), які з'єднані за допомогою клейового шару (КШ) ненульової товщини. Дотичні напруження в клеї вважаються постійними за товщиною КШ та діючими лише в його серединній поверхні. Нормальні напруження покладаються лінійно залежними від радіальної координати. Дотичні напруження у КШ є пропорційними різниці поздовжніх переміщень сторін оболонок, які обернені до КШ. Нормальні напруження - пропорційні різниці радіальних переміщень оболонок. Задачу знаходження НДС з'єднання зведено до системи чотирьох звичайних диференційних рівнянь відносно радіальних і поздовжніх переміщень шарів. Систему розв'язано матричним методом. Переміщення шарів за межами склейки знаходяться за класичною теорію ВСО. Задоволення крайових умов та умов спряження призводить до системи 22-х лінійних рівнянь із 22-а невідомими коефіцієнтами. Розв'язано модельну задачу, результати порівняно з розрахунками, виконаними за допомогою методу скінченних елементів. Дотичні та нормальні напруження у клеї досягають максимальних значень на краях клейового шва. Показано, що запропонована модель з високою точністю описує напружений стан з'єднання, яке має напливи залишків клею на кінцях шва але не може бути застосована у випадку відсутності напливів клею. Тому, що у такому разі дотичні напруження внаслідок закону парності досягають максимальних значень не на краю, а на деякій відстані від краю шва. Внаслідок цього розподіл нормальних напружень у краю шва також суттєво змінюється та відрізняється від розрахунків за запропонованою моделлю. Таким чином, математична модель з'єднання за певних обмежень має достатню для інженерних задач точність і може бути використана для розв'язання задач проектування конструкцій.
  Повний текст PDF - 226.902 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kurennov S.
  • Barakhov K.
  • Dvoretskaya D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kurennov S. Axisymmetric stressed state of the adhesive joint of two cylindrical shells under axial tension / S. Kurennov, K. Barakhov, D. Dvoretskaya // Праці Одеського політехнічного університету. - 2019. - Вип. 1. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2019_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського