Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Solonenko L. 
System analysis of modern areas of increasing environmental and sanitary hygienic safety of using cold hardening mixtures in foundry / L. Solonenko, S. Repyakh, I. Prokopovich, K. Sukhoi, D. Dmytrenko // Праці Одеського політехнічного університету. - 2019. - Вип. 1. - С. 90-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2019_1_13
На сьогоднішній день Україна є однією з найбільш забруднених техногенними речовинами країн світу, де в промислових регіонах концентрація токсичних і канцерогенних речовин щодня перевищує в 2 і більше разів їх гранично допустиму концентрацію. Причиною цього є складна екологічна обстановка в Україні. Високий рівень забруднення атмосферного повітря пов'язують із підвищеним вмістом у ньому формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, а також пилу, діоксиду азоту та оксиду вуглецю. Одним із джерел надходження в навколишнє середовище таких речовин є ливарні цехи, які використовують у своїх технологічних процесах синтетичні смоли. Мета роботи - провести вибір найбільш перспективного напрямку розробки сполучного матеріалу та способу виготовлення ливарних форм і стрижнів із точки зору їх екологічної безпеки та відповідності санітарно-гігієнічним нормам виробництва лиття. У ливарних цехах України системи уловлювання, утилізації та переробки газів, що виділяються із залитих форм, як правило, відсутні. Частка токсичних речовин (фенол, бензол, толуол, крезол, формальдегід, аміак та ін.), що виділяються з форм і стрижнів у вигляді газів і конденсату, становить 30 - 40 % (по масі) всіх викидів ливарного цеху. Крім цього, залишки смоли та затверджувача в відпрацьованої суміші, потрапляють у грунт і грунтові води, збільшуючи показники техногенного забруднення території України. Наведено результати системного аналізу впливу сучасних холоднотвердіючих сполучних матеріалів у ливарному виробництві на екологічну безпеку та санітарно-гігієнічні умови виробництва виливків. Показано, що використання в ливарних цехах як сполучні матеріали синтетичних смол посилює тяжкий екологічний стан в Україні. Незаперечні переваги піщано-рідкоскляних сумішей - низька собівартість, матеріали вітчизняного походження, можливість використання відпрацьованої суміші для виробництва рідкого скла в сукупності з вирішенням проблем, пов'язаних із технологічністю цих сумішей, надають можливість в більшості ливарних цехів України вирішити проблему забруднення навколишнього середовища та різкого поліпшення санітарно-гігієнічних умов виробництва лиття при зниженні витрат на його виробництво. Тому, розробка нових способів формоутворення з застосуванням сполучних матеріалів неорганічного походження, зокрема, рідкого скла, є актуальним завданням сьогодення.
  Повний текст PDF - 208.139 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Solonenko L.
  • Repyakh S.
  • Prokopovich I.
  • Sukhoi K.
  • Dmytrenko D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Solonenko L. System analysis of modern areas of increasing environmental and sanitary hygienic safety of using cold hardening mixtures in foundry / L. Solonenko, S. Repyakh, I. Prokopovich, K. Sukhoi, D. Dmytrenko // Праці Одеського політехнічного університету. - 2019. - Вип. 1. - С. 90-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2019_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Солоненко Людмила Ігорівна (технічні науки)
  • Прокопович Ігор Валентинович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського