Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Komarov O. 
Consonant chord model of musical compositions for harmonizing melodies by a genetic algorithm / O. Komarov, O. Galchonkov, A. Nevrev, O. Babilunga // Праці Одеського політехнічного університету. - 2018. - Вип. 3. - С. 63-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2018_3_9
Незважаючи на досить добре розвинену теорію побудови музичних творів спостерігається недостатнє впровадження комп'ютерних засобів, що полегшують роботу композиторів. Мета роботи - розробка моделі музичних композицій, що надає змогу використовувати генетичні алгоритми для автоматизації додавання акордів до відомої мелодії за максимального задоволення правилам музичної теорії. Розроблена нова модель для представлення музичних композицій надає змогу збільшити швидкість гармонізації заданих мелодій генетичним алгоритмом. Результат одержано завдяки побудові моделі на більш високому рівні структурної узагальненості, у порівнянні з відомою тональної моделлю. Проведений аналіз тональної моделі показав надмірність області визначення функції якості музичного твору у разі використання цієї моделі. Це і призводить до недостатньо високої швидкості гармонізації мелодій. Звуження області визначення функції якості за рахунок більш повного врахування правил гармонії музичних творів надало змогу відсікти явно неприйнятні акорди, що і призвело до прискорення гармонізації за використання розробленої консонантної акордної моделі. Одержані співвідношення надають змогу виробляти перехід від акордної моделі до тональної і від неї до звичайного нотного запису. Числове моделювання задачі гармонізації відомої мелодії показало досягнення більш високого рівня гармонізації за автоматичними методами у порівнянні з працею композитора, а також суттєве прискорення процесу гармонізації у разі використання консонантної акордної моделі, в порівнянні з тональної моделлю. Це надає змогу рекомендувати використання розробленої моделі у програмах автоматичної гармонізації мелодій. Внесок проведеного дослідження в теорію генетичних алгоритмів полягає у використаному новому підході до формування хромосом і багатофакторної функції якості, що надали змогу ефективно застосувати генетичні алгоритми до задачі гармонізації музичних творів. Практична цінність одержаних результатів полягає в автоматизації праці композиторів, які можуть зосередитися повністю на створенні мелодії. А працю по доповненню мелодії акордами можна перекласти на комп'ютер. Крім цього, одержана висока швидкість гармонізації дозволяє поліпшити якість мелодій, що генеруються, і їх відповідність динаміці подій в комп'ютерних іграх.
  Повний текст PDF - 569.33 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Komarov O.
  • Galchonkov O.
  • Nevrev A.
  • Babilunga O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Komarov O. Consonant chord model of musical compositions for harmonizing melodies by a genetic algorithm / O. Komarov, O. Galchonkov, A. Nevrev, O. Babilunga // Праці Одеського політехнічного університету. - 2018. - Вип. 3. - С. 63-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2018_3_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського