Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Kovalenko I. L. 
Emulsifier development for high-concentrated reverse emulsions / I. L. Kovalenko, V. P. Kuprin // Праці Одеського політехнічного університету. - 2016. - Вип. 1. - С. 72-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2016_1_13
Зворотні емульсії знайшли широке застосування в гірничорудній промисловості як матриці емульсійних вибухових речовин і бурових промивних рідин. Визначальною характеристикою зворотних емульсій промислових вибухових речовин є висока стабільність і стійкість до кристалізації. Мета роботи - оцінка механізму дії емульгаторів типу SMO і деяких PIBSA-похідних, найбільш широко застосовуваних у світовій практиці, а також розробка ефективного вітчизняного емульгатора зворотних емульсій. Напівдинамічним методом з використанням зворотного сталагмометра визначено зниження міжфазного натягу на межі "вода / дизельне паливо" в присутності 0,5 % мас. сорбітану моноолеата різних виробників. З використанням обраних емульгаторів за допомогою динамічною міксера приготовлено емульсії на базі монорозчину аміачної селітри і дизельного палива такого складу, % мас.: аміачна селітра - 76,8; вода - 15,6; дизельне паливо - 6,0; емульгатор - 1,6. За результатами досліджень міжфазного натягу "вода / розчин ПАР в дизельному паливі", стійкості емульсій на монорозчині аміачної селітри і ІЧ-спектрів SMO різних виробників встановлено, що наявність в продукті домішок олеїнової кислоти, ді- і триолеатів призводить до зниження міжфазної активності, підвищення маслорозчинності емульгатора і зниження стійкості емульсій до кристалізації. На основі аналізу спектральних даних висловлено припущення щодо можливості специфічної взаємодії за механізмом "спектрального резонансу" між емульгаторами типу PIBSA-МЕА, LZX і зародками кристалів нітрату амонію NH4NO3 в дисперсній фазі емульсії. Реалізовано амідування рослинних масел моноетаноламіном при знижених температурах (90 - 100 <$Esymbol Р>С), і методом ІЧ-спектроскопії доведено наявність в продукті переважно амідів жирних кислот. Отримані аміни мають добру емульгуючу здатність як в динамічних, так і в статичних апаратах в різних режимах роботи. За спектральним даними показана можливість специфічної адсорбції отриманих амідів на зародках нітрату амонію, яка забезпечує гальмування процесів кристалізації емульсії.
  Повний текст PDF - 632.291 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kovalenko I.
  • Kuprin V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kovalenko I. L. Emulsifier development for high-concentrated reverse emulsions / I. L. Kovalenko, V. P. Kuprin // Праці Одеського політехнічного університету. - 2016. - Вип. 1. - С. 72-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2016_1_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського