Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Прокопович Л. В. 
Літературна пародія як форма творчої дискусії / Л. В. Прокопович // Праці Одеського політехнічного університету. - 2015. - Вип. 2. - С. 189-194. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2015_2_32
Пародія як літературний жанр - явище багатолике й складне, яке дозволяє поетам і письменникам вирішувати багато творчих завдань. Втім, за поняттям "пародія" немає міцно закріпленого, чіткого й всеосяжного визначення. Єдине, що поєднує численні дефініції, - закріплення за пародією функції висміювання. Але чи можна висміювання вважати ключовою метою всіх пародій? Дане дослідження показує, що ні. Літературну пародію можна розглядати ще й як форму художньої критики, творчої дискусії. А в окремих випадках - і як форму альтернативної актуалізації текстів, на які створюються пародії, з обіграванням їх образів в інших семантичних ключах. Тому поняття "літературна пародія" потребує більш точного і широкого визначення, яке дозволило б правильно оцінити її місце в літературі й осмислити її роль у культурі в цілому.
  Повний текст PDF - 348.729 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прокопович Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прокопович Л. В. Літературна пародія як форма творчої дискусії / Л. В. Прокопович // Праці Одеського політехнічного університету. - 2015. - Вип. 2. - С. 189-194. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2015_2_32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прокопович Лада Валеріївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського