Наукова періодика України Полімерний журнал


Демченко В. Л. 
Вплив постійного магнітного поля на структурну організацію та термомеханічні властивості полімер-металічних систем пектин–Cu2+–поліетиленімін і сформованих із них нанокомпозитів / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель, С. В. Рябов, Л. А. Гончаренко, С. М. Кобилінський // Полімерний журнал. - 2015. - Т. 37, № 2. - С. 144-150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2015_37_2_7
Досліджено вплив постійного магнітного поля на структуру та питому теплоємність композитів на основі епоксидного полімеру та одного з оксидів металів (Al2O3, Fe2O3) або їх суміші з поліаніліном. Проведені дослідження показали ефективність застосування зовнішнього постійного магнітного поля (ЗПМП) для зміни структури композитів, наповнених як дисперсними нанорозмірними оксидами металів, так і їх сумішшю з діамагнітним поліаніліном. Дослідження гетерогенності та ефективного розміру мікрообластей гетерогенності показали, що магнітне поле дає змогу в широкому інтервалі змінювати ці характеристики композиційних полімерних матеріалів. Результати структурних досліджень і температурної залежності теплоємності композитів узгоджуються в тому, що ЗПМП сприяє процесам зростання ближнього трансляційного порядку міжвузлових фрагментів поліепоксиду як у вихідному стані, так і в стані композиції.За допомогою комплексу структурних методів і термомеханічного аналізу досліджено вплив постійного магнітного поля на структуру та властивості потрійних поліелектроліт-металічних комплексів (ППМК), одержаних із стехіометричного поліелектролітного комплексу (ПЕК) на основі слабких поліелектролітів (пектину і поліетиленіміну) та солі CuSO4, а також сформованих із них нанокомпозитів. Встановлено, що хімічне відновлення катіонів Cu<^>2+ в об'ємі ППМК під дією постійного магнітного поля відбувається з утворенням нанокомпозиту на основі ПЕК і наночастинок тільки металічної фази Cu, тоді яку вихідному стані (без дії магнітного поля) формується нанокомпозит ПЕК-Cu/Cu2O. За допомогою методу термомеханічного аналізу показано, що для нанокомпозиту ПЕК-Cu, сформованого під дією постійного магнітного поля, характерне зростання температури структурного силування, тоді як для ПЕК і ППМК - зниження її величини.
  Повний текст PDF - 414.337 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демченко В.
  • Штомпель В.
  • Рябов С.
  • Гончаренко Л.
  • Кобилінський С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демченко В. Л. Вплив постійного магнітного поля на структурну організацію та термомеханічні властивості полімер-металічних систем пектин–Cu2+–поліетиленімін і сформованих із них нанокомпозитів / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель, С. В. Рябов, Л. А. Гончаренко, С. М. Кобилінський // Полімерний журнал. - 2015. - Т. 37, № 2. - С. 144-150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2015_37_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демченко Валерій Леонідович (фізико-математичні науки)
  • Штомпель Володимир Іванович (фізико-математичні науки)
  • Рябов Сергій Володимирович (хімічні науки)
  • Гончаренко Любов Анатоліївна (педагогічні науки)
  • Гончаренко Людмила Андріївна (хімічні науки)
  • Кобилінський Сергій Миколайович (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського