Наукова періодика України Фізика і хімія твердого тіла


Завойко О. С. 
Механізація процесу електроіскрового легування із застосуванням реакційних властивостей газів / О. С. Завойко, С. М. Новіков // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - Т. 14, № 4. - С. 897-903. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PhKhTT_2013_14_4_37
Досліджено новий спосіб фізико-технічної обробки та зміцнення поверхонь за допомогою комбінування двох технологічних процесів - електроіскрового легування та газового осадження на стальну поверхню. Ці два процеси розвивають основи матеріалознавства та поглиблюють теорію електропереносу електродних матеріалів на стальну основу, а також розширяють можливість застосування газових середовищ на одержання нових покриттів, що пов'язані з новими механічними та фізико-хімічними процесами їх застосування. Електроіскрове легування надає можливість: значно підвищити зносостійкість і твердість металічних поверхонь деталей машин і технологічної оснастки з метою збільшення їх довговічності та заміни спеціальних сталей менш дефіцитними, або більш дешевими; змінити електричні властивості струмопровідних поверхонь, зменшити перехідні опори електричних контактів, їх зношення; збільшити шорсткість металічних поверхонь, наносити проміжні та перехідні шари для полегшення лужіння та процесу пайки, підвищити корозійну та вогнетривку стійкість, а також відновлювану властивість як деталей машин під час ремонту, так і вимірних інструментів; одержувати омічні та випрямляючі контакти на напівпровідниках (нанесені покриття мають досконалий і міцний зв'язок з основним металом підкладки, оскільки супроводжується високо реакційними та дифузійними процесами). У процесі електроіскрового механізованого легування металічних поверхонь надійний результат залежить від ряду взаємозв'язаних умов, таких як інтенсивність процесу (кількості матеріалу, перенесеного на облицювальну поверхню за одиницю часу), величини енергії, що виділяється в міжелектродному проміжку, частоти слідування імпульсів, від легуючого та легованого матеріалу, легуючого газу і газу-носія, що використовується за введення їх у міжелектродний простір ззовні. Для вдосконалення процесу електроіскрового легування й одержання високої продуктивності за механізації та якості покриттів розроблено нову класифікацію джерел живлення для установок, які ще не діяли до цього часу та будуть використовуватися надалі в Україні.
  Повний текст PDF - 1.279 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Завойко О.
  • Новіков С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Завойко О. С. Механізація процесу електроіскрового легування із застосуванням реакційних властивостей газів / О. С. Завойко, С. М. Новіков // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - Т. 14, № 4. - С. 897-903. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PhKhTT_2013_14_4_37.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Новіков Сергій Миколайович (1965–) (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського