Наукова періодика України Проблеми економіки


Денисюк О. В. 
Методичний підхід до формування та розвитку стратегічних знань підприємства / О. В. Денисюк, Я. М. Стоказ // Проблеми економіки. - 2018. - № 2. - С. 191-198. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_2_27
Наведено методичний підхід до формування та розвитку стратегічних знань підприємства, основною ідеєю якого виступає визначення поняття "стратегічне знання підприємства" як ключового фактора розвитку, що проявляється в доцільності управлінських рішень, застосовуванні провідного досвіду, стратегій бізнесу, нових моделей поведінки на ринку, отриманні інноваційних результатів у продуктах, послугах і технологіях. З огляду на положення, що в центрі уваги управління стратегічними знаннями стоять професійні знання та компетентність управлінського персоналу, виділено декларативні, процедурні та причинні види стратегічних знань підприємства. Декларативні знання закріплені у нормативних документах і наведені у формалізованому вигляді у звітах, стандартах, планах, методиках. Процедурні знання пов'язані з розробленням і застосуванням інструментарію та методичного забезпечення системи управління. Причинні знання стосуються створення матеріальної основи для ефективної діяльності підприємства. Виділення видів стратегічних знань (декларативні, процедурні та причинні) дозволило сформувати систему показників і за рахунок вибору експертного методу оцінювання, інтерпретації результатів оцінки визначити та розробити комплекс заходів для усунення проблемних питань щодо формування та ефективного використання стратегічних знань на підприємстві. Методичний підхід було апробовано на ПАТ "ХАРП". Експертами обрано вищий та середній менеджмент інтегрованої компанії УПЕК (індустріальна група, до складу якої входить ПАТ "ХАРП"). В опитуванні взяло участь 15 менеджерів. Підводячи підсумки апробації методичного підходу до формування та розвитку стратегічних знань підприємства, слід зазначити що, основні заходи повинні бути спрямовані на створення потужної системи навчання із додержанням таких вимог: відповідності реальним потребам розвитку компетентності управлінського персоналу (часто програми навчання носять формальний характер та не сприяють підвищенню знань менеджменту); узгодженості зі стандартами управління та відповідності міжнародним практикам, провідному досвіду та специфіці галузі підприємства; спрямована на комплексне використання та розвиток декларативних, процедурних і причинних знань.
  Повний текст PDF - 625.6 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Денисюк О.
  • Стоказ Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Денисюк О. В. Методичний підхід до формування та розвитку стратегічних знань підприємства / О. В. Денисюк, Я. М. Стоказ // Проблеми економіки. - 2018. - № 2. - С. 191-198. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_2_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Денисюк Ольга Василівна (економічні науки)
  • Денисюк Олександр Васильович (державне управління)
  • Стоказ Яна Миколаївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського