Наукова періодика України Проблеми економіки


Шевчук С. В. 
Теоретико-методологічні засади визначення категорії "регулятивний потенціал держави": гносеологічний аспект / С. В. Шевчук // Проблеми економіки. - 2018. - № 2. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_2_17
Розглянуто категорію "регулятивний потенціал держави" з позицій гносеологічного підходу та у контексті розуміння подій, явищ і процесів, що виникають при забезпеченні митних інтересів між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. У ході дослідження було з'ясовано, що за умов транспарентності та трансформації глобального економічного простору необхідність перегляду позицій активізації регулятивного потенціалу держави у контексті забезпечення національних інтересів є необхідною вимогою часу. Проаналізовано та систематизовано позиції науковців у розумінні сутності визначення "регулятивний потенціал держави", а також запропоновано авторський підхід інтерпретації відповідної дефініції. Акцентовано увагу на різновекторності позицій розуміння природи сентенції, що в загальному форматі зменшує ефективність її застосування та впливає на загальнодержавний стан функціонування системи державного регулювання в цілому. Виокремлено позицію інтерпретації сентенції західною економічною школою, що вбачає в категорії "регулятивний потенціал держави" більшою мірою людські, фінансові ресурси, законодавчу базу та досвід, на відмінну від вітчизняних дослідників, які акцентують увагу на можливостях і засобах, що в процесі регулювання дають результат, а також встановлено різноаспектність вживання поняття у розрізі видів діяльності. Акцентовано увагу на провідній ролі держави, у площині забезпечення її управлінської та організаційної ролі, у реалізації регулятивного потенціалу щодо забезпечення митних інтересів. Сформовано гіпотезу, що саме механізми державного регулювання здійснюють пошук скритих та активізацію наявних резервів, можливостей та ресурсів у досягненні позитивних показників господарської діяльності, що обумовлює тісний взаємозв'язок регулятивного потенціалу держави із заходами та інструментарієм державного регулювання економіки.
  Повний текст PDF - 324.602 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевчук С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевчук С. В. Теоретико-методологічні засади визначення категорії "регулятивний потенціал держави": гносеологічний аспект / С. В. Шевчук // Проблеми економіки. - 2018. - № 2. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_2_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевчук Сергій Валентинович (економічні науки)
  • Шевчук Сергій Васильович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського