Наукова періодика України Проблеми загальної енергетики


Дерій В. О. 
Екологічні наслідки використання електричних теплогенераторів для ущільнення графіків електричних навантажень під час нічного провалу ОЕС України / В. О. Дерій, Т. П. Нечаєва // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - Вип. 4. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PZE_2018_4_9
Викладено результати проведеного аналізу впливу на довкілля використання різного типу споживачів-регуляторів (електрокотлів, теплових насосів та когенераційних установок), призначених для регулювання навантаження ОЕС України під час її "нічних провалів". Встановлено, що додаткове споживання електроенергії електричними теплогенераторами (ЕТГ) буде становити 5,35 млрд <$E roman {кВт~cdot~год}> в рік. Для виробництва такої кількості електроенергії необхідно буде спалити на ТЕС 7456 - 6527 тис. т вугілля (залежно від періоду експлуатації ЕТГ), що призведе до суттєвого впливу на довкілля у вигляді викидів парникових газів та забруднюючих речовин - окислів сірки та пилу. Відповідно до цього та згідно з Податковим кодексом України, ТЕС змушені будуть заплатити додаткові податки на ці викиди, які до їх реконструкції будуть сягати біля 200 млн грн на рік. Тому, впроваджувати електричні теплогенератори доцільно після проведення модернізації та реконструкції теплових електростанцій, яка дозволить значно зменшити викиди шкідливих речовин, а відповідно і податки на них (в 13,8 рази). Якщо в якості електричних теплогенераторів використовувати теплові насоси, то за життєвий цикл їх експлуатації буде охолоджена значна частина грунту, що зробить його непридатним до рослинництва, порушиться екологічна рівновага та виникне дискомфорт для мешканців. Процес відновлення температури грунту після виведення теплових насосів із експлуатації займає понад 20 років. При впровадженні повітряних теплових насосів великої потужності існує загроза зміни мікроклімату житлового масиву (переохолодження в холодну пору року та перегрів влітку). Для зменшення впливу теплових насосів на довкілля доцільно використовувати низькопотенційні джерела енергії техногенного характеру - теплоту каналізаційних стоків, технологічних вод, систем вентиляції, димових газів та інше.
  Повний текст PDF - 352.099 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дерій В.
  • Нечаєва Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дерій В. О. Екологічні наслідки використання електричних теплогенераторів для ущільнення графіків електричних навантажень під час нічного провалу ОЕС України / В. О. Дерій, Т. П. Нечаєва // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - Вип. 4. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PZE_2018_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дерій Володимир Олексійович (технічні науки)
  • Нечаєва Тетяна Петрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського