Наукова періодика України Фізико-хімічна механіка матеріалів


Герасименко Ю. С. 
Вплив ультразвуку на протикорозійні властивості карбонатного накипу за його термічного утворення / Ю. С. Герасименко, С. М. Васильєва, А. А. Новосад // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2018. - Т. 54, № 4. - С. 137-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2018_54_4_22
Досліджено термічне формування карбонатного накипу на поверхні сталі та вплив ультразвуку на його структуру за допомогою двох різних підходів до введення ультразвукової енергії в зону накипоутворення: крізь воду та крізь метал. Встановлено, що передавання ультразвукової енергії крізь метал дає змогу формувати захисний шар накипу з ліпшими блокувальними властивостями. Накип на сталевій поверхні, утворений в режимі парового котла з одночасною обробкою ультразвуком упродовж 50 h, є суцільним, мікрокристалічним та дуже щільним. Розміри кристалів не перевищують 2 - 3 мкм, щільність шару - 2,55 g/cm<^>3, що наближається до щільності кальциту - 2,71 g/cm<^>3, тоді як без ультразвуку вона становить 1,7 g/cm<^>3 з розмірами кристалів 30 - 40 мкм. Показано, що для такого шару швидкість корозії сталі не перевищує нормативне значення 0,05 mm/year, а теплопередача від металу до води практично не порушується внаслідок високої щільності та малої товщини накипу.
  Повний текст PDF - 777.95 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герасименко Ю.
  • Васильєва С.
  • Новосад А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герасименко Ю. С. Вплив ультразвуку на протикорозійні властивості карбонатного накипу за його термічного утворення / Ю. С. Герасименко, С. М. Васильєва, А. А. Новосад // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2018. - Т. 54, № 4. - С. 137-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2018_54_4_22.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського