Наукова періодика України Фізико-хімічна механіка матеріалів


Ясній В. П. 
Особливості деформування сплаву нітинол після електролітичного наводнювання / В. П. Ясній, Г. М. Никифорчин, О. Т. Цирульник, О. З. Студент // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2018. - Т. 54, № 4. - С. 124-130. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2018_54_4_20
Встановлено специфіку впливу наводнювання Ni-Ti сплаву з пам'яттю форми на його схильність до деформування з використанням металографічних, електрохімічних та механічних досліджень. На кривих розтягу зразків зі сплаву Ni-Ti у початковому стані виділено три ділянки. Перша з них лінійна, обумовлена пружною деформацією сплаву з вихідною структурою аустеніту; друга - нелінійна, пов'язана з псевдопружними структурними перетвореннями вихідної структури аустеніту в мартенсит; а третя - лінійна, викликана пружною деформацією мартенситу, що утворився під час деформації аустеніту. Після наводнювання сплаву Ni-Ti псевдопружна трансформація структури розпочинається за нижчого напруження, ніж без наводнювання. В цьому випадку зразки руйнуються після завершення такої трансформації і за суттєво меншої пластичності порівняно з ненаводненим сплавом. Припущено, що за електролітичного наводнювання на поверхні сплаву Ni-Ti виникають умови для утворення шару дуже крихкої гідридної фази, товщину якого визначає не струм під час наводнювання, а тривалість процесу.
  Повний текст PDF - 1.137 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ясній В.
  • Никифорчин Г.
  • Цирульник О.
  • Студент О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ясній В. П. Особливості деформування сплаву нітинол після електролітичного наводнювання / В. П. Ясній, Г. М. Никифорчин, О. Т. Цирульник, О. З. Студент // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2018. - Т. 54, № 4. - С. 124-130. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2018_54_4_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ясній Володимир Петрович (фізико-математичні науки)
  • Никифорчин Григорій Миколайович (фізико-математичні науки)
  • Цирульник Олександр Тимофійович (технічні науки)
  • Студент Олександра Зиновіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського