Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Масленников С. О. 
Закрытие дефекта капсулы тазобедренного сустава пропиленовой сеткой. Клинико-биомеханическое исследование / С. О. Масленников, С. П. Панченко, М. Л. Головаха // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 107-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_17
Вивих стегнового компонента ендопротеза є одним із найчастіших ускладнень тотального ендопротезування кульшового суглоба (КС). Кращим варіантом його профілактики є запобігання розвитку первинної нестабільності. Існують випадки, коли навіть за умов правильного встановлення компонентів ендопротеза виникають вивихи, пов'язані зі слабкістю або дефектом капсульно-зв'язкового апарата. Сьогодні розроблено безліч способів зміцнення та відновлення задніх структур капсули КС за допомогою ауто- й аломатеріалів, що розрізняються за методикою фіксації та фізико-хімічними характеристиками. У роботі запропоновано спосіб відновлення та зміцнення задніх структур капсули КС за допомогою сітчастих імплантатів на основі поліпропілену. Мета дослідження - за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення побудувати модель капсули КС після капсулотомії та визначити жорсткісні можливості дефекту, закритого поліпропіленовою сіткою. Дослідження виконано у програмному комплексі, заснованому на методі скінчених елементів. Побудовано розрахункову модель, яка складалася з капсули та головки ендопротеза. Вивчено два способи зашивання розсіченої капсули: вузловими швами ниткою та поліпропіленовою сіткою. У контрольній моделі капсулу не фіксували. Одержано картини розподілу напружено-деформованого стану в системі "головка ендопротеза - капсула суглоба". Висновки: за умов кінематичного навантаження моделі найменші величини розкриття розрізу капсули в разі його закриття сіткою. У випадку використання нитки вони виявилися вищими на 8,5 %. Величини еквівалентних напружень у моделі з сіткою були найбільшими: у капсулі суглоба на 23,8 %, головці ендопротеза - на 60,4 % у порівнянні з фіксацією ниткою. Одержані результати свідчать, що жорсткішою є модель з сіткою.
  Повний текст PDF - 1.411 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Масленников С.
  • Панченко С.
  • Головаха М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Масленников С. О. Закрытие дефекта капсулы тазобедренного сустава пропиленовой сеткой. Клинико-биомеханическое исследование / С. О. Масленников, С. П. Панченко, М. Л. Головаха // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 107-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Головаха Максим Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського