Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Корж Н. А. 
Особенности иммунного ответа у пациентов с ранними инфекционными осложнениями после эндопротезирования коленного и тазобедренного суставов / Н. А. Корж, В. А. Филиппенко, Ф. С. Леонтьева, А. П. Марущак, Н. В. Кузнецова, В. Ю. Делевская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 86-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_14
Мета роботи - виявити показники імунної відповіді, які надають змогу прогнозувати перебіг раннього періоду після ендопротезування колінного та кульшового суглобів. Обстежено 47 пацієнтів віком 35 - 80 років із гонартрозом і коксартрозом після ендопротезування. У 32 із них (1-ша група) спостерігали сприятливий перебіг раннього післяопераційного періоду, у 15 (2-га) - розвиток у ньому інфекційних ускладнень. Визначено в синовіальній рідині та крові рівень аутоімунних лімфоцитотоксичних (АЛА) і гранулоцитотоксичних (АГА) антитіл, нейтрофілів і лімфоцитів, циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). Оцінено клітинний імунітет на антигени синовіальної оболонки, кістки, хряща та бактеріальні антигени Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Clebsiella pneumoniae, Candida lusitaniae в реакції інгібування міграції лейкоцитів (РІМЛ). У пацієнтів 2-ї групи у порівнянні з 1-ю до операції виявлено нижчий вміст нейтрофілів у периферичній крові та вищий у синовіальній рідині. Співвідношення нейтрофіли/лімфоцити становило в 2-й групі 1,5; у 1-й - 2,0. У пацієнтів з інфекцією відмічено наявність АЛА та збільшення кількості АГА у крові. Співвідношення АЛА/АГА дорівнювало 1,5 у 2-й групі; 2,0 - у 1-й. У хворих із інфекцією зафіксовано збільшення кількості АЛА в синовіальній рідині (21,5 +- 0,92) % й аутоімунний характер АГА. Достовірне підвищення міграції лейкоцитів на антигени синовіальної оболонки та хряща в РіМЛ визначено у хворих 2-ї групи до операції, що асоціювалось із прискоренням міграції на бактеріальні антигени, виявлені в синовіальній рідині. Висновки: збільшення міграції лейкоцитів на антигени хряща і синовіальної оболонки, а також патогенні мікроорганізми в тесті РІМЛ із наявністю АЛА і збільшенням АГА в крові та синовіальній рідині можна розглядати як показники ускладненого перебігу післяопераційного періоду в разі ендопротезування з необхідністю медикаментозної корекції.
  Повний текст PDF - 621.562 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корж Н.
  • Филиппенко В.
  • Леонтьева Ф.
  • Марущак А.
  • Кузнецова Н.
  • Делевская В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корж Н. А. Особенности иммунного ответа у пациентов с ранними инфекционными осложнениями после эндопротезирования коленного и тазобедренного суставов / Н. А. Корж, В. А. Филиппенко, Ф. С. Леонтьева, А. П. Марущак, Н. В. Кузнецова, В. Ю. Делевская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 86-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корж Ніна Анатоліївна (медичні науки)
  • Корж Микола Олексійович (1947–) (медичні науки)
  • Філіпенко Володимир Акімович (1957–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського