Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Корж Н. А. 
Экспериментально-клиническое обоснование применения углеродных биоматериалов в ортопедии и травматологии (обзор литературы) / Н. А. Корж, Н. В. Дедух, А. А. Тяжелов, Л. Чжоу // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2017. - № 2. - С. 114-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2017_2_21
На підставі аналізу 60 джерел літератури та власних досліджень встановлено, що різні форми вуглецю є нетоксичними та безпечними, мають достатній запас механічної міцності. Вуглецеві біоматеріали (ВБМ) є немагнітними, вони не викликають алергічних проявів, локальної та системної реакції організму. У культурі остеобластів і в експериментах на тваринах після імплантації ВБМ у дефект кістки визначено його остеоінтегративні якості та високу біосумісність із тканинами. Імплантати з вуглецевих композиційних матеріалів не поступаються за механічними та біологічними характеристиками іншим штучним біоматеріалам, але є значно нижчими за собівартістю. Вуглець має електропровідність. Застосування різних форм вуглецевих імплантатів надає можливість оптимізувати репаративний остеогенез, скоротити терміни лікування пацієнтів, моніторувати прооперовану ділянку скелета з використанням МРТ, провести післяопераційні курси променевої терапії, а також електролікування на етапі реабілітації. За своїми фізико-хімічними та механічними властивостями, біологічною інертністю ВБМ є унікальними, з них можна виготовити ендопротези кістки будь-якої форми та розмірів. Добре зарекомендували себе в регенерації кістки й вуглецеві покриття металевих імплантатів. Розробки в галузі нанотехнологій призвели до створення нанотрубок на основі вуглецю, використання яких є перспективним і розширює можливості регенераторної медицини завдяки їх поєднанню з клітинними трансплантатами, колагеном і гіалуроновою кислотою. Біоматеріали на основі вуглецю можна насичувати медикаментозними препаратами, що розширює їх використання в медицині.
  Повний текст PDF - 673.407 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корж Н.
  • Дедух Н.
  • Тяжелов А.
  • Чжоу Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корж Н. А. Экспериментально-клиническое обоснование применения углеродных биоматериалов в ортопедии и травматологии (обзор литературы) / Н. А. Корж, Н. В. Дедух, А. А. Тяжелов, Л. Чжоу // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2017. - № 2. - С. 114-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2017_2_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корж Ніна Анатоліївна (медичні науки)
  • Корж Микола Олексійович (1947–) (медичні науки)
  • Дєдух Нінель Василівна (1943–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського