Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Черный В. Н. 
Новый растворимый сплав на основе магния для применения в травматологии / В. Н. Черный, Е. В. Яцун, М. Л. Головаха, В. А. Шаломеев // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 26-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_6
Мета дослідження - розробити новий сплав на основі магнію з фізико-хімічними властивостями, які надають змогу використовувати його для остеосинтезу. Розроблено дослідні зразки шляхом легування сріблом і скандієм стандартних сплавів на основі магнію МЛ-5 і МЛ-10. Досліджено їх жорсткість, макро- та мікроструктуру за допомогою світлової мікроскопії, виконано металографічний аналіз поверхні. Швидкість розчинення магнієвих сплавів вивчали у фізіологічних розчинах із різним вмістом хлористого натрію (NaCl, гелофузин, венофундин). Результати: механічні іспити показали, що мікролегування сплавів МЛ-5 та МЛ-10 сріблом та скандієм підвищило їх міцність і пластичність. Встановлено, що швидкість розчинення магнієвих сплавів залежно від їх хімічного складу і структури може змінюватися більш ніж у 500 разів. Вивчення розчинності сплаву МЛ-10 в гелофузині надало змогу встановити, що оптимальним вмістом срібла у сплаві може бути 0,05 - 0,07 % від маси, оскільки збільшення його вмісту до 1,0 % практично не змінює усереднений показник розчинності. Висновки: підвищені фізико-механічні властивості магнієвих сплавів і регульоване їх розчинення у фізіологічних розчинах забезпечувалося введенням у склад срібла або скандію. При цьому встановлено, що оптимальний вміст цих елементів у магнієвому сплаві знаходиться в межах 0,05 - 0,1 % (мас.). Міцність сплаву МЛ-10, що містить 0,05 % срібла, більше ніж удвічі перевищує міцність кісткової тканини людини. На макро- і мікрорівні досліджено процес розчинення магнієвого сплаву МЛ-10 зі сріблом у венофундині й визначено швидкість розчинення металу в ньому. Тривалість збереження міцних властивостей магнієвого сплаву МЛ-10 у процесі контакту з фізіологічним розчином можна помітно збільшити, змінюючи такі параметри, як геометрія й товщина металу.
  Повний текст PDF - 1.054 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черный В.
  • Яцун Е.
  • Головаха М.
  • Шаломеев В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черный В. Н. Новый растворимый сплав на основе магния для применения в травматологии / В. Н. Черный, Е. В. Яцун, М. Л. Головаха, В. А. Шаломеев // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 26-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Головаха Максим Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського