Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Лоскутов О. А. 
Эндопротезирование тазобедренного сустава при вывихе бедра диспластического генеза / О. А. Лоскутов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 84-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_14
Отмечено, что контроль на этапах реабилитации больных ревматоидным артритом, в отличие от ведения пациентов с остеопорозом, должен выполняться один раз в 6 месяцев в условиях стационара с обязательным общеклиническим, рентгенологическим, биохимическим, иммунологическим и денситометрическим обследованием больных.Наведено порівняльні результати первинного тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих із медіальними переломами шийки стегнової кістки (СК) із результатами тотального ендопротезування хворих після ускладнень металоостеосинтезу медіальних переломів шийки СК. Результати вивчено за даними клінічного обстеження 373 пацієнтів, яким виконано тотальне безцементне ендопротезування кульшового суглоба з приводу медіального перелому шийки СК і його наслідків, а також за даними статометрії та за допомогою шкали Харіса.Мета роботи - проаналізувати сучасні підходи до ендопротезування кульшового суглоба (КС) за умов високого вивиху стегна диспластичного генезу й оцінити власні результати лікування. Вивчено спеціальну літературу з проблеми тотального ендопротезування КС за умов диспластичного коксартрозу (ДК) III - IV типу за класифікацією Crowe та результати лікування 322-х хворих (126 (39,1 %) - ДК III типу, 4 (4,4 %) - IV), яким виконано ендопротезування КС вітчизняними модульними системами з двома видами конічних ніжок та двома "диспластичних" із квадратним профілем. Головні проблеми ендопротезування КС у хворих на ДК III - IV типу за Crowe - вибір оптимального методу зведення головки стегнової кістки (СК), встановлення чашки ендопротеза в ложі кульшової западини (КЗ), запобігання судинним та неврологічним ускладненням. Метод низької міжвертлюгової остеотомії шийки СК застосовано в 126-ти випадках (90 %) під час ендопротезування й компенсовано довжину кінцівки від 2,8 до 4,5 см без ускладнень. У 11-ти пацієнтів чашку ендопротеза встановлено до істинного ложа КЗ після остеотомії T. Paavilainen. У 3-х випадках проведено підвертлюгову остеотомію з частковою резекцією сегмента кістки від 4 до 5 см. Позитивні результати одержано в 94,6 % хворих. Висновки: у хворих із ДК III - IV типу за Сrowe у разі укорочення кінцівки до 4 см, лікування може бути проведено за допомогою низької, над малим вертлюгом або на його рівні, міжвертлюгової остеотомії, релізу зони КЗ та іммобілізації проксимального відділу СК, що надає змогу зберегти її метафіз та м'язовий баланс ділянки КС. У разі повного вивиху головки СК диспластичного генезу й укорочення кінцівки понад 4 см рекомендуємо скорочувальну остеотомію разом із відновленням анатомічного центру обертання головки ендопротеза, тобто встановлення чашки до анатомічного ложа КЗ у поєднанні з кістковою пластикою дефекту КЗ та використанням вкладишів 10 та 20 - навісом для запобігання вивиху ендопротеза.
  Повний текст PDF - 936.683 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лоскутов О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лоскутов О. А. Эндопротезирование тазобедренного сустава при вывихе бедра диспластического генеза / О. А. Лоскутов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 84-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лоскутов Олег Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського