Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Пашенко А. В. 
Результаты применения интрамедуллярных телескопических фиксаторов в лечении деформаций длинных костей конечностей у детей с несовершенным остеогенезом / А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 3. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_3_13
Сьогодні для корекції деформацій довгих кісток кінцівок у пацієнтів з недосконалим остеогенезом (НО) застосовують різні фіксатори, віддаючи перевагу інтрамедулярним телескопічним (ІТФ). Проте жоден із них не забезпечує ротаційної стабільності, що зумовлює додаткову іммобілізацію в післяопераційному періоді. В ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка розроблено ІТФ, який відповідає принципам осьової та ротаційної стабільності. Мета роботи - оцінити результати хірургічного лікування пацієнтів з НО із застосуванням 2-х варіантів ІТФ. Вивчено стан 9-ти пацієнтів з НО, яким проведено хірургічне лікування комбінованих деформацій 30-ти сегментів верхніх і нижніх кінцівок із застосуванням ІТФ: плече - 2 сегменти (6,7 %), стегно - 15 (50 %), гомілка - 13 (43,3 %). Пацієнтів було розподілено на 2 групи: I - 3 дитини (33,3 %), яким було встановлено 5 ротаційно-нестабільні ІТФ, II - 6 дітей (66,7 %) із 25-ма ротаційно-стабільними ІТФ (83,3 %). Період спостереження становив від 1 міс до 5 років та 2 міс. Зростання сегментів у довжину зафіксовано у всіх пацієнтів і дорівнювало від 1,2 до 21,2 мм (стегно), від 1,7 до 9,3 мм (гомілка). Відмічено подовження ІТФ: сегменти стегна - від 1,0 до 20,6 мм, гомілки - від 1,3 до 9 мм. У II групі пацієнтів відзначено покращання, а в деяких випадках - відновлення моторно-функціональних навиків і ходьби (покращання опорно-кінематичної функції нижніх кінцівок на 5 класів, а в 3-х випадках - на 7). У 5-ти пацієнтів (55,5 %), які до проведення хірургічного втручання не ходили, з'явилася можливість вертикального стояння і ходьби. Виявлено зниження відсотка ускладнень після встановлення ІТФ із ротаційною стабільністю. Висновки: ІТФ з ротаційною стабільністю забезпечують відновлення опороздатності кінцівок та функції ходьби, ранній початок реабілітації, запобігають ускладненням, покращують самообслуговування та якість життя пацієнтів.
  Повний текст PDF - 1.521 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пашенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пашенко А. В. Результаты применения интрамедуллярных телескопических фиксаторов в лечении деформаций длинных костей конечностей у детей с несовершенным остеогенезом / А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 3. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пашенко Андрій Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського