Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Бабуркина Е. П. 
Выбор показаний к хирургическим вмешательствам на менисках / Е. П. Бабуркина // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_8
Патологія менісків колінного суглоба (КС) у 20 - 40 % хворих призводить до розвитку остеоартрозу (ОА) в найближчі 7 - 10 років після хірургічного лікування. Це стосується й артроскопічних втручань. Мета роботи - показати найчастіші тактичні помилки під час хірургічних втручань на менісках. Проаналізовано результати лікування 131-го пацієнта з патологією менісків різного генезису в період від 5-ти до 36-ти років після операції. Хворих було розподілено на 3 групи: I (85 осіб) - із меніскогенним синдромом, зумовленим спадковою схильністю, II (19) - із травматичним ушкодженням менісків, III (7) - із їх патичною патологією. Стадію ОА оцінювали за класифікацією Kellgren - Lawrince. Результати: визначено найчастіші тактичні помилки під час втручань на менісках. Встановлено, що найнесприятливіші результати розвиваються за наявності фронтальних деформацій на рівні КС. Видалення меніска за таких умов збільшує імовірність прогресування ОА. Виникнення у віддаленому періоді після операції болю у передній частині КС зумовлено станом стегново-наколінкового зчленування. Доведено, якщо кут варусної деформації на рівні КС дорівнює <$E8 symbol Р>, тиск на внутрішній меніск збільшується на 30,8 %, що викликає його руйнування. Висновок: плануючи втручання на менісках, необхідно оцінювати будову КС. Для підтвердження аномалій його будови рентгенографію за умов патології менісків необхідно проводити в 3-х проекціях: фасній, профільній і аксіальній. У фасній проекції рентгенографію слід проводити у положенні стоячи для аналізу фронтальних деформацій на рівні КС. Профільна проекція характеризує взаємовідношення наколінка і наколінкової суглобової поверхні стегнової кістки, що має значення для визначення аномалій стегново-наколінкового зчленування. Магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія є сучасними методами, але вони надають змогу оцінити лише ушкодження меніска, а не стан КС загалом. Тому в пацієнтів з патологією менісків це додаткові методи дослідження.
  Повний текст PDF - 2.324 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бабуркина Е.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бабуркина Е. П. Выбор показаний к хирургическим вмешательствам на менисках / Е. П. Бабуркина // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бабуркіна Олена Павлівна (1960–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського