Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Корольков А. И. 
Подтаранный артроэрез в лечении плоско-вальгусной деформации стоп:аргументы за и против (обзор литературы) / А. И. Корольков, П. М. Рахман, Г. В. Кикош // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 115-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_21
Проаналізовано наукову літературу, присвячену лікуванню плоско-вальгусної деформації стопи (ПВДС) у дітей і дорослих із застосуванням артроерезу піднадп'яткового суглоба (АПС). Обговорено показання та протипоказання до цього втручання, а також представлено можливі ускладнення. Показано, що, з одного боку, більшість авторів підкреслюють досить високу ефективність такого втручання (від 60 до 95,4 % відмінних та хороших результатів) за наявності інших безсумнівних переваг - малотравматичності та малоінвазивності, відносної дешевизни, ранньої вертикалізації та своєчасної реабілітації, що відповідає сучасним вимогам в ортопедії. З другого боку, метод поєднаний з виникненням низки ускладнень, що не виключають повторних втручань і розвитку незворотних станів у задньому відділі стопи. Досі не розроблено алгоритм вибору оптимального методу лікування ПВДС у дітей, зокрема й за умов дитячого церебрального паралічу, залежно від ступеня деформації стопи і особливостей рухових порушень. Відсутні загальновизнані клініко-рентгенологічні критерії вибору типу та розміру імплантата, потребує уточнення питання визначення показань і протипоказань до виконання операції АПС в дітей різних вікових груп. Практично не висвітлено питання раннього післяопераційного лікування та подальшої реабілітації хворих (як дітей, так і дорослих пацієнтів). Залишається дискутабельним поєднання артроерезу з іншими втручаннями на різних відділах стопи і різних анатомічних структурах (м'якотканних і кісткових) залежно від віку пацієнта і ступеня деформації стопи. Підкреслено, що сьогодні в науковій літературі не виявлено робіт, які відповідали б високому рівню доказовості та ефективності використання АПС за умов ПВДС стопи у дітей і дорослих.
  Повний текст PDF - 923.243 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корольков А.
  • Рахман П.
  • Кикош Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корольков А. И. Подтаранный артроэрез в лечении плоско-вальгусной деформации стоп:аргументы за и против (обзор литературы) / А. И. Корольков, П. М. Рахман, Г. В. Кикош // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 115-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кикош Геннадій Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського