Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Хмызов С. А. 
Применение интрамедуллярного телескопического фиксатора для остеосинтеза длинных костей нижних конечностей у детей с несовершенным остеогенезом / С. А. Хмызов, А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 13-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_4
Недосконалий остеогенез (НО) - гетерогенна патологія, яка супроводжується множинними переломами і розвитком деформацій довгих кісток кінцівок. Мета роботи - представити результати хірургічного лікування пацієнтів з НО з використанням інтрамедулярного телескопічного фіксатора (ІТФ). Методи: прооперовано 9 пацієнтів з деформаціями кісток кінцівок на фоні НО (4 хлопчики, 5 дівчаток віком 1,5 - 11 років). Корекцію здійснювали за допомогою черезшкірної напівзакритої остеоклазії на верхівці деформації. Фіксували кісткові фрагменти авторським ІТФ, який забезпечує подовження кістки в довжину у процесі росту. Після операції використовували зовнішню фіксацію ортезом. Реабілітація передбачала розроблювання активних і пасивних рухів у суглобах оперованої кінцівки, вправи для збільшення сили м'язів, гідрокінезіотерапію. Контрольні огляди (клінічне та рентгенологічне обстеження, визначення обсягу активних рухів у суглобах і сили м'язів нижніх кінцівок) проводили кожні 3 - 4 міс. Результати лікування оцінювали за FAQ Ambulation Scale. У всіх пацієнтів встановлено консолідацію фрагментів у зоні остеотомій, збереження досягнутої корекції осьових параметрів нижніх кінцівок, збільшення обсягу активних рухів у кульшових і колінних суглобах. Опорно-кінематична функція нижніх кінцівок підвищилася на 5 класів, у 2-х випадках - на 7. Покращання функціонального класу за FAQ Ambulation Scale виявлено в 4-х пацієнтів. У 6-ти хворих, які до операції не ходили, з'явилася можливість вертикального стояння та ходьби. Висновок: запропонований ІТФ забезпечує відновлення анатомічної осі кінцівки, функції ходьби та опороспроможності нижніх кінцівок, ранній початок реабілітаційного періоду, зниження відсотка ускладнень, а також зменшує необхідність повторних хірургічних втручань, запобігає прогресуванню деформацій і виникнення вторинних переломів довгих кісток кінцівок.
  Повний текст PDF - 1.27 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хмызов С.
  • Пашенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хмызов С. А. Применение интрамедуллярного телескопического фиксатора для остеосинтеза длинных костей нижних конечностей у детей с несовершенным остеогенезом / С. А. Хмызов, А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 13-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пашенко Андрій Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського