Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Радченко В. А. 
Моделирование спондилодеза у животных (обзор литературы) / В. А. Радченко, А. А. Левшин, Н. В. Дедух, Л. М. Бенгус // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 112-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_21
Огляд побудовано на аналізі наукової літератури і містить розділи: "Тварини як експериментальна модель спондилодезу", "Спондилодез із застосуванням кісткових трансплантатів", "Формування спондилодезу з огляду на біологічні процеси", "Експериментальне оцінювання різних видів спондилодезу після використання ригідної стабілізації", "Динамічна фіксація" і "Нове покоління спінальних кейджів на основі полімерів, що біорезорбуються". Показано, що серед дрібних тварин миші з подібними до людини темпами метаболізму можуть бути використані для проведення спондилодезу в поперековому відділі хребта. Відтворення переднього і заднього спондилодезу можливо не тільки в поперековому, а й у хвостовому відділі хребта дрібних тварин. Вплив ригідної фіксації на хребтовий руховий сегмент вивчають на кролях та вівцях. Для тестування спінальних імплантатів, які застосовують у людини, найпридатнішим за анатомічними параметрами тіл хребців є теля. Прогнозування результатів спондилодезу грунтується на біологічних процесах, зокрема молекулярних механізмах, що беруть участь у формуванні кісткового зрощення. Оцінено роль факторів росту в формуванні спондилодезу. Аналізуючи ригідну та динамічну стабілізацію, необхідно враховувати стан суміжних хребтових рухових сегментів. На динамічній стабілізації хребта, яка забезпечує можливість його фізіологічної рухомості, зосереджено увагу багатьох дослідників. Її все частіше вивчають в експериментах, у тому числі й на великих тваринах. Застосування біорезорбівних матеріалів (полілактидів та полігліколідів) для міжтілового спондилодезу є перспективним напрямком, який потребує поглибленого вивчення. Моделі спондилодезу, які відтворюються на тваринах максимально просто і надійно, надають змогу вивчати імплантати з різними властивостями для оцінювання доцільності їх використання під час виконання спондилодезу в людини.
  Повний текст PDF - 734.927 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радченко В.
  • Левшин А.
  • Дедух Н.
  • Бенгус Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радченко В. А. Моделирование спондилодеза у животных (обзор литературы) / В. А. Радченко, А. А. Левшин, Н. В. Дедух, Л. М. Бенгус // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 112-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радченко Володимир Олександрович (1956–) (медичні науки)
  • Дєдух Нінель Василівна (1943–) (біологічні науки)
  • Бенгус Людмила Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського