Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Голобородько C. А. 
Способ фиксации локтевого нерва после его подкожной транспозиции / C. А. Голобородько // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 1. - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_1_14
Для запобігання вивиху ліктьового нерва (ЛН) після його підшкірної транспозиції застосовують різні способи: фіксують нерв викроєними певним чином фасціальними або адипозними клаптями-блоками. У роботі наведено ще 1 спосіб розв'язання цієї проблеми. Мета дослідження - описати спосіб фіксації ЛН після його підшкірної транспозиції. Спосіб простіший і менш травматичніший у порівнянні з іншими. Підшкірну транспозицію ЛН виконали у 8-ми хворих з ідіопатичним синдромом кубітального каналу та у 3-х із застарілим ушкодженням ЛН. Для доступу до ЛН в ділянці ліктьового суглоба виконують поздовжній хвилеподібний розріз довжиною 12 - 14 см. Вершина однієї з "хвиль" розрізу має бути зверненою латерально і розташовуватися на 1,5 - 2 см латеральніше верхівки внутрішнього надвиростка плечової кістки. Після переміщення нерва в фасції передпліччя в поздовжньому напрямку виконують C-подібний розріз, який за формою та розташуванням повністю співпадає з вершиною "хвилі" шкірного розрізу. У зоні вершини "хвилі" накладають 3 - 4 вертикальних матрацних шкірно-підшкірно-фасціальних шви. Післяопераційну іммобілізацію не використовують, за винятком випадків зшивання ушкодженого нерва, коли накладають шину в положенні згинання передпліччя. Переміщений нерв утримується на своєму місці створеним шкірно-підшкірно-фасціальним рубцем. Результати лікування оцінені у 10-ти хворих в середньому через 13 міс. (від 3-х до 24-х) після операції. У жодного хворого під час активно-пасивного згинання-розгинання в ліктьовому суглобі не зафіксовано вивиху ліктьового нерва в ділянку ліктьової борозни. Повна функція в ліктьовому суглобі збереглася у всіх 10-ти пацієнтів. Не було відзначено явищ іритації переміщеного ЛН післяопераційним рубцем. Позитивний результат лікування одержано в усіх випадках. Висновки: описаний простий і малотравматичний спосіб є ефективним і може з успіхом використовуватися для фіксації ЛН після його підшкірної транспозиції.
  Повний текст PDF - 1.205 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Голобородько C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Голобородько C. А. Способ фиксации локтевого нерва после его подкожной транспозиции / C. А. Голобородько // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 1. - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_1_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського