Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Корж Н. А. 
Временное блокирование зон роста костей для коррекции угловых эпиметафизарных деформаций коленного сустава у детей / Н. А. Корж, С. А. Хмызов, А. И. Корольков, Д. В. Ершов, А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 4. - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_4_13
Мета роботи - представити результати застосування методу тимчасового блокування наросткової зони довгих кісток для лікування фронтальних кутових деформацій колінного суглоба (ФКДКС) у дітей. З 2010 по 2014 рр. у клініці патології хребта та суглобів дитячого віку ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка проходили лікування 14 пацієнтів (9 хлопчиків, 5 дівчаток) з ФКДКС, середній вік - 11 років 2 міс. У 8 пацієнтів (57,1 %) виявлено варусну, у 6 (42,85 %) - вальгусну деформацію. Серед дітей з варусною ФКДКС у 7-ми діагностовано хворобу Ерлахера - Блаунта, у одного виявлено післяостеомієлітичну деформацію. У пацієнтів із вальгусною ФКДКС у п'яти випадках виявлено диспластичну деформацію, в одному - післяостеомієлітичну. Пацієнтам проведено клінічне обстеження з вимірюванням великогомілково-стегнового кута (ВСК), а також рентгенологічне за протоколом, запропонованим D. Paley. Середня величина клінічного ВСК у пацієнтів із варусною ФКДКС становила <$E15 symbol Р> (від <$E10 symbol Р> до <$E24 symbol Р>), з вальгусною - <$E13,25 symbol Р> (від <$E11 symbol Р> до <$E18 symbol Р>). Усім пацієнтам виконано тимчасове блокування наросткової зони з використанням пластини з 2-ма гвинтами. Контрольні огляди проводили кожні 3 міс., визначали клінічний ВСК, проводили рентгенологічну оцінку деформації за D. Paley. Після досягнення повної корекції деформації пластини видаляли. Результати: повна корекція ФКДКС у 13-ти пацієнтів відбулася в період від 7-ми до 16-ти міс. У однієї дитини з варусною ФКДКС (вік 10 років) корекції протягом 14-ти міс досягти не вдалося через відсутність росту пацієнта. Середня швидкість корекції деформації становила <$E0,9 symbol Р> на місяць. Ускладнень у процесі лікування не зафіксовано. Висновки: наведена малоінвазивна методика є ефективною у лікуванні фронтальних кутових деформацій колінного суглоба в дітей із хворобою Ерлахера - Блаунта, а також з деформаціями диспластичної та післяостеомієлітичної етіології.
  Повний текст PDF - 934.853 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корж Н.
  • Хмызов С.
  • Корольков А.
  • Ершов Д.
  • Пашенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корж Н. А. Временное блокирование зон роста костей для коррекции угловых эпиметафизарных деформаций коленного сустава у детей / Н. А. Корж, С. А. Хмызов, А. И. Корольков, Д. В. Ершов, А. В. Пашенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 4. - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корж Ніна Анатоліївна (медичні науки)
  • Корж Микола Олексійович (1947–) (медичні науки)
  • Пашенко Андрій Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського