Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Малышкина С. В. 
Структурная перестройка костной ткани в условиях заполнения костных полостей синтетическим углеродным биоматериалом / С. В. Малышкина, Чжоу Лу, Н. В. Дедух // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 30-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_7
Досвід дослідження та використання замісних матеріалів у реконструктивно-відновлювальній хірургії скелета свідчить, що донині не вдалось створити "ідеальний" замінник природної кістки. Оскільки проблема пошуку біоматеріалів зумовлена високими вимогами до них, вона не втрачає своєї актуальності. Мета роботи - вивчити структурну перебудову кісткової тканини (КТ) в ділянці імплантації синтетичного щільного вуглецевого біоматеріалу. У транскортикальні дірчасті дефекти стегнової кістки 30-ти білих лабораторних щурів імплантували щільний вуглецевий біоматеріал. Для оцінювання остеорепарації використовували гістологічні, морфометричні й електронно-мікроскопічні методи. Після декальцинації фрагментів кістки біоматеріал частково видаляли з дефекту для можливого виготовлення гістологічних зрізів (7 - 9 мкм), які забарвлювали гематоксиліном Вейгерта й еозином. Гістологічний аналіз і фотографування матеріалу проводили за допомогою мікроскопа "Axiostar Plus", а ультраструктурний аналіз - трансмісійного електронного мікроскопа ЕМВ-100БР. Встановлено, що за умов заповнення модельованої порожнини в кістці досліджуваний біоматеріал не викликає запальну реакцію на вивчених термінах спостереження (3 - 45-а доба) та не призводить до прогресування деструктивних порушень у прилеглій КТ. Починаючи з ранніх термінів (7-а доба), виявлено формування фіброретикулярної тканини остеогенного характеру і новоутвореної КТ по периметру імплантаційної порожнини, а також на ділянках, які заміщували деструктивні зони материнської кістки, утворені у процесі виконання дефекту. На 45-у добу майже по всьому периметру порожнини із залишками вуглецевого біоматеріалу спостерігали новосформовану КТ у вигляді кісткових трабекул пластинчастої структури. Висновок: поряд з іншими синтетичними імплантаційними матеріалами досліджений вуглецевий біоматеріал можна використовувати для пластики кісткових дефектів "критичного" розміру.
  Повний текст PDF - 3.089 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малышкина С.
  • Лу Ч.
  • Дедух Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малышкина С. В. Структурная перестройка костной ткани в условиях заполнения костных полостей синтетическим углеродным биоматериалом / С. В. Малышкина, Чжоу Лу, Н. В. Дедух // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 30-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дєдух Нінель Василівна (1943–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського