Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Вырва О. Е. 
Международное открытое клиническое исследование XAMOS — оценка эффективности применения ривароксабана в профилактике венозной тромбоэмболии (обзор литературы) / О. Е. Вырва // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 130-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_24
Венозна тромбоемболія (ВТЕ) є однією з лідерів у структурі післяопераційної захворюваності і смертності, особливо серед пацієнтів ортопедo-травматологічного профілю. Максимальний ризик характерний для протезування великих суглобів (40 - 60 %), остеосинтезу за масивних ушкоджень кістково-м'язового апарата (40 - 80 %). Мета роботи - вивчити фактори ризику ВТЕ у пацієнтів із травмами скелета й ортопедичною патологією, розробити принципи профілактики та лікування тромбоемболії на підставі результатів дослідження XAMOS для підтвердження ефективності та безпеки ривароксабану в ортопедичній практиці. У дослідження бул залучено пацієнтів віком від 18 років і старше, яким призначали тромбопрофілактику в разі операцій щодо заміни кульшового або колінного суглоба з 250-т клінічних центрів у 37-ми країнах. Рандомізовано 17 413 пацієнтів, 8778 з яких одержували ривароксабан і 8 635 інші препарати (низькомолекулярний гепарин - 81,7 %, фондапаринукс - 7,9 %, дабігатран - 5,5 %, ацетилсаліцилову кислоту та антагоністи вітаміну К - 4,9 %). Вивчено випадки симптомних тромбоемболій, рідкісних побічних явищ, кровотеч і загальної смертності. Оцінено також зручність застосування, згоду пацієнтів, використання ресурсів охорони здоров'я, ефективність і безпеку в окремих популяціях хворих. Результати: клінічно виражені випадки тромбоемболії (артеріальної та венозної) відзначено у 78 (0,89 %) пацієнтів групи ривароксабану й у 117-ти (1,35 %) групи стандартної терапії. Клінічно виражену ВТЕ виявлено у 0,65 % пацієнтів групи ривароксабану та 1,02 % групи стандартної терапії (зниження відносного ризику ВТЕ в групі ривароксабану 37 %). Висновки: згідно з результатами дослідження XAMOS ривароксабан у порівнянні з іншими низькомолекулярними гепаринами забезпечує нижчу частоту клінічно виражених тромбоемболій, не підвищує ризик масивних кровотеч та інших тяжких побічних явищ, суттєво знижує частоту тромбоцитопенії, забезпечує зручність застосування, зменшує навантаження середнього медичного персоналу.
  Повний текст PDF - 682.652 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вырва О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вырва О. Е. Международное открытое клиническое исследование XAMOS — оценка эффективности применения ривароксабана в профилактике венозной тромбоэмболии (обзор литературы) / О. Е. Вырва // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 130-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_24.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського