Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Седых А. Н. 
Лечебная тактика при полидактилии кисти у детей / А. Н. Седых, Ю. В. Пащенко, О. В. Пионтковская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 104-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_19
Несвоєчасна корекція аномалій розвитку пальців і кисті або неефективно проведені відновлювальні операції можуть вплинути на процеси адаптації дітей до життя. Мета роботи - покращити результати лікування дітей з полідактилією шляхом оптимізації методів хірургічної корекції уродженої патології кисті. За період з 2000 до 2012 рр. 118-ти хворим (70 хлопчиків, 48 дівчаток, вік - до 6 років) з полідактилією виконали 141 операцію на 136 кистях. Дітей з радіальною формою полідактилії було 68, з ульнарною - 17, з центральною - 3. Для встановлення характеру патології проводили обстеження: рентгенографію, комп'ютерну томографію, ультразвукове допплерографічне картування. У разі деформації основного пальця після видалення додаткового проводили коригувальні остеотомії, моделювальні резекції суглобових поверхонь, відновлювали капсульно-зв'язковий апарат. За ульнарної полідактилії з потовщенням V п'ясткової кістки, на широкій головці якої розташовані клішнеподібно 2 мізинця, видаляли менш розвинений з них, відсікали відвідний м'яз мізинця, відновлювали бічну п'ястково-фалангову зв'язку, фіксували м'яз до основної фаланги, кутову деформацію V пальця усували шляхом клиноподібної остеотомії з фіксацією спицею. За центральної полідактилії після видалення додаткового пальця створений з видаленого сегмента запас шкіри використовували для закриття дефекту бічних поверхонь пальців з одночасною корекцією вісьових деформацій. Віддалені результати простежено в період від одного до 10-ти років у 78-ми дітей: хороші одержано у 44-х, задовільні - у 27-ми, незадовільні - у 7-ми. Помилки та ускладнення: девіація основного пальця, незрощення кісткових поверхонь, рубцеві деформації, обмеження рухів. Висновки: обираючи метод хірургічного втручання і термін його виконання, необхідно встановити основний і додатковий пальці у випадках радіальної полідактилії. Зигзагоподібні розрізи, раціональна шкірна, кісткова та сухожильна пластики надають змогу запобігти формуванню рубцевих контрактур та вторинних деформацій пальців і сприяють відновленню функції кисті.
  Повний текст PDF - 837.877 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Седых А.
  • Пащенко Ю.
  • Пионтковская О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Седых А. Н. Лечебная тактика при полидактилии кисти у детей / А. Н. Седых, Ю. В. Пащенко, О. В. Пионтковская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 104-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пащенко Юрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського