Наукова періодика України Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки


Головій О. 
Творчість Т. Шевченка в рецепції М. Петрова та О. Огоновського: до проблеми становлення шевченкознавства / О. Головій // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Філологічні науки. Літературознавство. - 2014. - № 19. - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvvnufll_2014_19_8
Встановлено, що перші наукові роботи з історії української літератури - написані російською мовою "Нариси з історії української літератури XIX століття" М. Петрова та українськомовна "Історія літератури руської" О. Огоновського - вузлові щодо окреслення суспільно-політичної, культурної, мовної та літературознавчої ситуації в Україні 1880 - 1890-х рр. М. Петров представляє "компромісну"/"еклектичну" позицію: він наводить докази панславістської світоглядної орієнтації Т. Шевченка з домінуванням симпатій до Росії та обгрунтовує думку про інтенсивний вплив імперського письменства на Кобзаря та всю українську літературу. Натомість О. Огоновський доводить самостійність і органічність української культури. Згідно з його концепцією творчість Т. Шевченка грунтується на національних українських традиціях і знакова для України.
  Повний текст PDF - 217.452 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Головій О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Головій О. Творчість Т. Шевченка в рецепції М. Петрова та О. Огоновського: до проблеми становлення шевченкознавства / О. Головій // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Філологічні науки. Літературознавство. - 2014. - № 19. - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvvnufll_2014_19_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Головій Оксана Миколаївна (філологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського