Наукова періодика України Naukovyi visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu


Гнилко О. М. 
Тектоно-седиментаційна еволюція південно-західної частини Українських Флішевих Карпат / О. М. Гнилко, С. Р. Гнилко, Л. В. Генералова // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2015. - № 2. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2015_2_3
Мета роботи - відтворення тектоно-седиментаційного розвитку південно-західної частини Українських Флішевих Карпат. Досліджено природні розрізи крейдово-палеогенового флішу з застосуванням методу фаціального, зокрема седиментологічного та мікропалеонтологічного аналізу. У відкладах Монастирецького, Магурського та Дуклянського покривів Українських Карпат встановлено (для більшості літостратонів уперше) характерні текстурно-структурні ознаки, які свідчать, що ці відклади також придонних течій і фонового геміпелагічного осадження. Виявлено, що розподіл асоціацій дрібних форамініфер у стратиграфічному розрізі Дуклянського покриву вказує на зміну палеобатиметричних умов від нижньобатіально-абісальних, з перевагою аглютинуючого бентосу (крейда, палеоцен і еоцен), до батіальних вище форамініферового лізокліну з перевагою планктону (верхній еоцен) і до верхньобатіально-субліторальних з планктоном і розмаїтим вапнистим бентосом (олігоцен). Монастирецькій, Магурській, Дуклянській тектонічним одиницям притаманні ряд рис (зокрема "омолодження" відкладів від внутрішніх до зовнішніх (суб)покривів, приуроченість грубозернистих і більш мілководних літофацій до верхів їх стратиграфічних розрізів), які надають можливість розглядати ці одиниці як давню акреційну призму, що в еоцені-олігоцені конседиментаційно нарощувалась новими насувними пластинами. Реконструйовано процеси та обстановки накопичення відкладів Монастирецького, Магурського та Дуклянського покривів. Запропоновано модель втягування цих відкладів у акреційну призму. Більш детальне та поглиблене застосування методів седиментологічного та мікрофауністичного аналізу та складання ретроспективних моделей еволюції надасть можливість прогнозувати просторово-вікове поширення літофацій, зокрема піскуватих чи глинистих, що необхідно для пошуків корисних копалин.
  Повний текст PDF - 883.398 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гнилко О.
  • Гнилко С.
  • Генералова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гнилко О. М. Тектоно-седиментаційна еволюція південно-західної частини Українських Флішевих Карпат / О. М. Гнилко, С. Р. Гнилко, Л. В. Генералова // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2015. - № 2. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2015_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гнилко Олег Мирославович (геологічні науки)
  • Гнилко Світлана Ритомирівна (геологічні науки)
  • Генералова Лариса Володимирівна (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського