Наукова періодика України Naukovyi visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu


Лобов В. Й. 
Моделювання розподілу температур у шарі залізорудних обкотишів газоповітряної камери в конвеєрних печах фабрики огрудкування / В. Й. Лобов, М. О. Котляр // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2015. - № 2. - С. 109-117. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2015_2_19
Зазначено, що дотримання рівномірності нагріву шару обкотишів, що не контролюється в сучасних опалювальних машинах конвеєрного типу (ОМКТ), так само як і використання методу оптичного контролю температури нагріву, не надають можливості оперативно управляти процесом випалу обкотишів. У зв'язку з цим, на сьогоднішній день є актуальною задачею проведення дослідження в області створення ефективних методів і засобів автоматизації процесу обпалу обкотишів на ОМКТ. Мета роботи - створення математичної моделі, що враховувала би розподіл температур у шарі залізорудних обкотишів і визначала вплив витрат природного газу кожного з пальників на рівномірність їх нагріву з урахуванням руху конвеєрної стрічки та початкового нагріву обкотишів, що надходять у досліджувану зону печі. Для моделювання розподілу температур у шарі обкотишів ОМКТ використано числові методи та метод кінцевих елементів, відповідно до якого виконано декомпозицію, тобто розбиття досліджуваної ділянки шару обкотишів на елементарні мінімальні блоки кубічної форми, що надає можливість змоделювати процеси теплообміну всередині шару обкотишів. Поточні значення температур обкотишів зберігаються у тривимірному масиві, що формуються відповідно до лінійних розмірів шару обкотишів і елементарних складових, на які він розбивається. Відповідно до математичної моделі встановлено взаємодію двох однакових за розмірами однорідних блоків кубічної форми з початковими температурами. На кінець інтервалу часу обчислено зміни внутрішньої енергії одного блоку за рахунок теплопровідності другого блоку. У той час другий блок отримає певну кількість теплоти та його внутрішня енергія зміниться у відповідності до величин, урахованих у тривимірному просторі, так як кожен базовий блок кубічної форми одночасно максимально взаємодіє з шістьма подібними йому суміжними блоками. У цьому випадку визначено перенесення енергії у шарі обкотишів за рахунок теплового випромінювання з використанням процесу променистого теплообміну між двома однаковими за розмірами однорідними блоками кубічної форми з початковими температурами та врахуванням того, що для твердих тіл випромінювання та поглинання теплової енергії відбувається через їх поверхню. Для дослідження розподілу по камерах температурного режиму у процесі нагрівання обкотишів на ОМКТ, що надходять у досліджувану зону печі, створено математичну модель. Вона надає можливість аналітичним шляхом визначати температуру у шарі залізорудних окатишів з урахуванням витрат природного газу кожним пальником за зміни руху конвеєрної стрічки та початковому нагріванні обкотишів, що надходять до досліджуваної зони печі.
  Повний текст PDF - 670.585 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лобов В.
  • Котляр М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лобов В. Й. Моделювання розподілу температур у шарі залізорудних обкотишів газоповітряної камери в конвеєрних печах фабрики огрудкування / В. Й. Лобов, М. О. Котляр // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2015. - № 2. - С. 109-117. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2015_2_19.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського