Наукова періодика України Naukovyi visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu


Півняк Г. Г. 
Нова парадигма використання навантажувальної здатності вибухозахищеного устаткування систем електропостачання вугільних шахт / Г. Г. Півняк, В. Т. Заїка, І. М. Луценко // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2014. - № 1. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2014_1_15
Мета роботи - обгрунтування принципів ресурсо- та енергозбереження за рахунок більш ефективної технології використання навантажувальної здатності вибухозахищеного устаткування вугільних шахт. Методи статистичного аналізу використано у ході визначення ймовірності розподілення завантаження шахтних комплектних трансформаторних підстанцій (КТП), теорію техноценозів - для визначення рангових і видових закономірностей розподілів. Запропоновано нову технологію використання навантажувальної здатності шахтних КТП, що базується на визначенні розрахункового навантаження КТП гірничих дільниць за питомими витратами електроенергії з подальшим моніторингом стану трансформаторів. Одержано нову залежність, яка довела, що техноценоз "Парк КТП" вугільних шахт Західного Донбасу за видовою структурою є оптимальним, що свідчить про достатність існуючого номенклатурного ряду трансформаторних підстанцій, які знаходяться в експлуатації, проте за потужністю існує необхідність зменшення кількості КТП з потужністю 400 кВ-А за рахунок відповідного збільшення числа КТП з номінальною потужністю 250 і 160 кВ-А. Доведено, що через різноманіття гірничотехнічних умов неможливо використовувати єдину розрахункову модель визначення навантажень для вибору потужності КТП, тому для ефективної експлуатації вибухозахищеного устаткування запропоновано моніторинг, що надасть можливість виконувати перетворення статичної розрахункової моделі в адаптивну. Уперше встановлено, що немає необхідності в розширенні "Парку КТП" вугільних шахт з точки зору більш раціонального вибору та підвищення ефективності використання КТП. Встановлення оптимальності видової структури шахтних КТП надасть змогу уникнути додаткових витрат у машинобудуванні на розширення шкали їх номінальної потужності для родовищ вугілля з подібними до Західного Донбасу гірничо-геологічними умовами. Нові принципи використання навантажувальної здатності надають можливість визначати фактичний і прогнозувати залишковий ресурс КТП для формування на шахті оптимального парку діючих трансформаторів, а також створити сучасні бази даних за режимами роботи гірничих машин і комплексів.
  Повний текст PDF - 182.527 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Півняк Г.
  • Заїка В.
  • Луценко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Півняк Г. Г. Нова парадигма використання навантажувальної здатності вибухозахищеного устаткування систем електропостачання вугільних шахт / Г. Г. Півняк, В. Т. Заїка, І. М. Луценко // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2014. - № 1. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2014_1_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського