Наукова періодика України Naukovyi visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu


Кузьо І. В. 
Синтез низькочастотних резонансних вібраційних машин з аероінерційним збуренням / І. В. Кузьо, О. В. Ланець, В. М. Гурський // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2013. - № 2. - С. 60-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2013_2_11
Мета роботи - розроблення методології створення низькочастотного резонансного вібраційного технологічного обладнання на базі інерційного привода, в якому буде усунений взаємовплив руху неврівноваженої маси віброзбуджувача на джерело його живлення. Використано методи: формування аналітичних залежностей для встановлення конструктивно-силових параметрів коливальної системи; опис і дослідження динамічної моделі вібраційної машини; аналіз спектральних характеристик і часових діаграм руху мас у перехідних та усталених режимах. Обгрунтовано переваги створення резонансного вібраційного технологічного обладнання на базі найбільш поширеного інерційного привода. Віброзбуджувачі, що приводяться в рух потоками стисненого повітря: аероінерційні, до яких віднесено кулькові відцентрові, турбінного типу (ті, в яких усунено взаємовплив механізму приведення системи в рух на джерело його живлення), вибрано базовими під час створення низькочастотних резонансних вібраційних машин. Як найбільш доцільними структурами для їх синтезу взято тримасові. Наведено аналітичні залежності для встановлення їх конструктивно-силових параметрів, що забезпечують чітке "самофіксування" коливальною системою обертів неврівноваженої маси віброзбуджувача в стійкій дорезонансній зоні відносно першого власного резонансного піка. Проаналізовано математичну модель, що відтворює ефект "зависання" обертів неврівноваженої маси віброзбуджувача на заданій дорезонансній частоті вимушених коливань, що є вимушеною та робочою для всієї системи. Зняті часові та спектральні характеристики амплітуд коливань мас практично повністю узгоджуються з теоретичними залежностями.
  Повний текст PDF - 1.952 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кузьо І.
 • Ланець О.
 • Гурський В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кузьо І. В. Синтез низькочастотних резонансних вібраційних машин з аероінерційним збуренням / І. В. Кузьо, О. В. Ланець, В. М. Гурський // Науковий вісник Національного гірничого університету. - 2013. - № 2. - С. 60-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvngu_2013_2_11.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського