Наукова періодика України Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу


Григорський С. Я. 
Методи зменшення негативного впливу перехідних процесів, спричинених зупинками насосних агрегатів, на режими експлуатації нафтопроводу / С. Я. Григорський // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2014. - № 2. - С. 128-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2014_2_16
Розглянуто основні методи та технічні засоби для захисту магістральних нафтопроводів від хвиль підвищеного та пониженого тисків. Надано рекомендації щодо вибору режимів експлуатації нафтопроводів за умови мінімального негативного впливу перехідних процесів. Встановлено, що для неповного завантаження нафтопроводу доцільним є вибір режимів експлуатації, які передбачають роботу одного насоса на всіх НПС або двох насосів на ГНПС та одного насоса на всіх проміжних НПС. Для реалізації режимів перекачування з двома послідовно працюючими насосами на НПС у випадку відключення будь-якої проміжної НПС необхідно зменшити уставку максимального робочого тиску САР на 5 бар. При цьому пропускна здатність нафтопроводу зменшиться на 3 %, а енерговитратність перекачування нафти зросте на 2 %. За результатами теоретичних та експериментальних досліджень закономірностей перехідних процесів, спричинених зупинками насосів на двох НПС встановлено, що відключення насоса у межах 80 с надає змогу без будь-яких технічних засобів компенсувати хвилю підвищеного тиску.
  Повний текст PDF - 523.471 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Григорський С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Григорський С. Я. Методи зменшення негативного впливу перехідних процесів, спричинених зупинками насосних агрегатів, на режими експлуатації нафтопроводу / С. Я. Григорський // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2014. - № 2. - С. 128-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2014_2_16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського