Наукова періодика України Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу


Семеген О. М. 
Вплив форми армованої поверхні зубків озброєння шарошкових доліт на енергоємність руйнування гірської породи / О. М. Семеген // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2013. - № 1. - С. 134-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2013_1_18
Розглянуто проблему підвищення ефективності роботи армованого твердим сплавом реліт озброєння шарошкових бурових доліт в процесі руйнування гірської породи. Наведено результати дослідження зносостійкості озброєння шарошкових доліт у вигляді фрезерованих дослідних зубків під час моделювання умов їх зношування, що наближені до реальних. Розглянуто вплив конструктивних особливостей робочих елементів озброєння шарошкових бурових інструментів та вплив їх форми в процесі зношування на ефективність руйнування гірської породи, зокрема на глибину заглиблення зубків у гірську породу. Міра збереження початкових характеристик руйнування взірців визначалась постійністю глибини їх занурення у пружне середовище із визначеними фізико-механічними властивостями за постійного осьового навантаження за допомогою розробленого пристрою через визначені проміжки часу у процессі досліджень їх зношування. Проведено оцінку впливу різних схем розміщення твердого сплаву на поверхнях дослідних взірців на величину зношування взірців методами лінійного, вагового та об'ємного аналізу. Аналіз результатів досліджень свідчить, що раціональне розміщення твердого сплаву на поверхні взірців та відповідно озброєння шарошкових доліт надає змогу регулювати стійкість зубків до ударно-абразивного зношування та зберігати величину питомого тиску, що передається на вибій в процесі руйнування гірської породи. Встановлено, що наявність твердого сплаву на армованих поверхнях озброєння бурового шарошкового долота впливає на характер його зношування у процесі буріння порід м'якої та середньої твердості. Дані дослідження вказують на можливість проведення подальшого вивчення процесів руйнування гірської породи у вибої для можливості надання рекомендацій, щодо раціонального розміщення реліту на робочих поверхнях озброєння шарошкових доліт, з метою визначення оптимальної масової частки нанесення реліту. Підтверджено, що одним із ефективних показників, які можуть бути характерні як для процесів руйнування гірської породи, так і для процесів зношування та проектування породоруйнівного інструменту, є величина питомого навантаження, яке передається на вибій у процесі буріння.
  Повний текст PDF - 4.484 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Семеген О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Семеген О. М. Вплив форми армованої поверхні зубків озброєння шарошкових доліт на енергоємність руйнування гірської породи / О. М. Семеген // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2013. - № 1. - С. 134-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2013_1_18.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського