Наукова періодика України Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу


Манюк М. І. 
Вплив вторинних змін на колекторські властивості глибокозанурених порід-колекторів Внутрішньої зони Передкарпатського прогину / М. І. Манюк, Б. Й. Маєвський, В. Р. Хомин, Т. В. Здерка, І. Л. Захарук // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2011. - № 2. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2011_2_2
Досліджено вторинні зміни порожнинного простору глибокозанурених порід-колекторів Внутрішньої зони Передкарпатського прогину (ВЗПКП). У результаті вивчення та аналізу кернового матеріалу з глибоких і надглибоких свердловин ВЗПКП встановлено, що формування зон постседиментаційного розущільнення порід та, відповідно, покращання фільтраційно-ємнісних властивостей піщано-алевритових колекторів з аномально високими значеннями їх пористості та проникності зумовлене розташуванням свердловин в районі активної тектонічної діяльності з широким розвитком диз'юнктивних порушень. А відповідне формування вторинного пустотного простору пов'язано з випереджуючим фронтом вуглекислоти, яка поступає в колектор по ослаблених (тріщинуватих) зонах. Доведено, що головними критеріями потенційного прогнозу вторинної пористості на великих глибинах є присутність у розрізі окремих зон з підвищеною пористістю, проникністю та розущільненістю порід на загальному тлі закономірного погіршення колекторських властивостей з глибиною. Прогнозування та картування зон постседиментаційного розущільнення порід як перспективних об'єктів пошуку скупчень нафти та газу на великих глибинах необхідно проводити шляхом комплексування всього наявного геолого-геофізичного матеріалу з залученням даних мінерало-петрографічних, петрофізичних і гідрохімічних досліджень. Під час буріння свердловин необхідно не допускати різкого зниження протитиску на пласт, щоб запобігти незворотному закриттю тріщин, що і є причиною короткотривалих фонтанувань (по декілька тонн на добу) з надглибоких свердловин прогину під час їх випробування.
  Повний текст PDF - 1.161 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Манюк М.
  • Маєвський .
  • Хомин В.
  • Здерка Т.
  • Захарук І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Манюк М. І. Вплив вторинних змін на колекторські властивості глибокозанурених порід-колекторів Внутрішньої зони Передкарпатського прогину / М. І. Манюк, Б. Й. Маєвський, В. Р. Хомин, Т. В. Здерка, І. Л. Захарук // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2011. - № 2. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvif_2011_2_2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Манюк Михайло Іванович (геологічні науки)
  • Хомин Володимир Романович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського