Наукова періодика України Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]


Місько Г. 
Розвиток корпоративної соціальної відповідальності підприємства харчової промисловості на засадах взаємодії зі стейкхолдерами / Г. Місько // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2017. - № 5. - С. 126-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2017_5_13
Розглянуто сутність корпоративної соціальної відповідальності. Для виявлення питань, які охоплює соціальна відповідальність на базі міжнародного стандарту ISO 26000:2010 досліджено основні теми та надано їх характеристику, а саме: організаційне управління, права людини, трудові практики, добросовісні ділові практики, навколишнє середовище, захист прав споживачів, участь у житті громади та її розвиток. Виходячи з наведених характеристик корпоративної соціальної відповідальності запропоновано рекомендації щодо оцінки характеристик соціальної відповідальності підприємства за рівнями: високий, середній і низький. Проаналізовано офіційні сайти підприємств харчової промисловості, а саме: ТОВ "Сандора", СП "Вітмарк-Україна" ТОВ, ПРАТ "Ерлан", ПРАТ "Виробниче об'єднання "Одеський консервний завод" щодо реалізації програм і проектів з корпоративної соціальної відповідальності. Встановлено, що згідно з інформацією, представленою на сайтах підприємств, основними напрямками реалізації корпоративної соціальної відповідальності є: захист прав споживачів та участь у житті громад і співпраця з ними. Відзначено, що розвиток корпоративної соціальної відповідальності підприємствами харчової промисловості стимулює підвищення конкурентоспроможності, через підвищення іміджу, росту обсягів реалізації продукції, виходу на міжнародні ринки, формування лояльності споживачів, впровадження новітніх технологій, зниження витрат, залучення інвестицій.Розглянуто соціальну відповідальність СП "Вітмарк-Україна" ТОВ у сфері організаційного управління, прав людини, трудових практик, добросовісних ділових практик, навколишнього середовища, захисту прав споживачів, участі у житті громади та її розвиток. Дослідженно сутність поняття "стейкхолдер" та "взаємодія зі стейкхолдерами" відповідно до міжнародного стандарту ISO 26000:2010. Побудовано карту стейкхолдерів та матрицю стейкхолдерів СП "Вітмарк-Україна" ТОВ з метою встановлення діалогу між підприємством та стейкхолдерами для подальшого розвитку. Запропоновано для налагодження діалогу з акціонерами та інвесторами: проводити збори акціонерів та надавати повну інформацію щодо діяльності підприємства, враховувати їх інтереси при формуванні стратегії розвитку, надавати звіти для акціонерів та інвесторів підприємства, проводити прес-конференції, обговорювати питання з соціальної відповідальності у фокус-групах, удосконалити комунікації через гарячу лінію. Для налагодження діалогу з персоналом запропоновано: посилити корпоративні заходи соціального напряму: організувати корпоративний транспорт; прописати в Кодексі Компанії зобов'язання співробітників у сфері реалізації основних напрямків соціальної відповідальності; проводити з персоналом тренінги та заняття на тему: "Я-співробітник соціально відповідальної Компанії"; проводити опитування "Як працівник Компанії реалізує принципи соціальної відповідальності".
  Повний текст PDF - 195.527 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Місько Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Місько Г. Розвиток корпоративної соціальної відповідальності підприємства харчової промисловості на засадах взаємодії зі стейкхолдерами / Г. Місько // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2017. - № 5. - С. 126-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2017_5_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Місько Ганна Анатоліївна (економічні науки)
  • Місько Галина Степанівна (мистецтвознавство)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського