Наукова періодика України Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин


Левицький Т. Р. 
Оцінка ефективності застосування технологічної кормової добавки стосовно дезоксиніваленолу та зеараленону / Т. Р. Левицький // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, № 1. - С. 36-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2019_20_1_7
Проведено вивчення ефективності застосування технологічної кормової добавки (КД) Ліатоксил із функціональної групи речовин для зменшення забруднення кормів мікотоксинами за лабораторних умов. Мета роботи - встановлення in vitro ефективності застосування кормової добавки Ліатоксил шляхом підтвердження її здатності стримувати або знижувати поглинання мікотоксинів дезоксиніваленолу та зеараленону. Ефективність специфічної дії КД визначали кількісно за різних значень pH, що імітують зміну кислотності середовища в травному каналі тварин. Дослідження проведено у 2 етапи: скринінговий - з використанням розчину мікотоксину та основний - з використанням комбікорму, який містив мікотоксини. На скринінговому етапі КД Ліатоксил вносили у буферні розчини, які містили відповідно дезоксиніваленол та зеараленон у кількості 200 мкг/г. В основному досліді досліджувану КД Ліатоксил вносили у проби комбікормів, які містили дезоксиніваленол та зеараленон, з розрахунку 1, 2, 5 г/кг і ретельно гомогенізували проби. Проведено визначення величини адсорбції (в кислому середовищі) та величину десорбції (в лужному середовищі). Критерієм оцінки ефективності був практичний коефіцієнт корисної дії, який обраховувався шляхом встановлення різниці між кількістю внесеного мікотоксину та кількістю адсорбованого мікотоксину після інкубації у кислому середовищі з урахуванням величини десорбції після інкубації у лужному середовищі. Встановлено, що під час скринінгових досліджень практичний коефіцієнт корисної дії КД стосовно дезоксиніваленолу становив 35,0 %, стосовно зеараленону - 74,0 %. В основному досліді виявлено, що практичний коефіцієнт корисної дії КД, залежно від дози, становив стосовно дезоксиніваленолу 19,8 - 21,8 %, стосовно зеараленону - 42,4 - 50,0 %. Одержані результати підтверджують те, що досліджувана кормова добавка володіє адсорбційними властивостями стосовно зеараленону, та низькими адсорбційними властивостями стосовно дезоксиніваленолу.
  Повний текст PDF - 434.044 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левицький Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левицький Т. Р. Оцінка ефективності застосування технологічної кормової добавки стосовно дезоксиніваленолу та зеараленону / Т. Р. Левицький // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, № 1. - С. 36-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2019_20_1_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського