Наукова періодика України Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин


Мазур Т. В. 
Застосування пробіотика нового покоління "бактонорм" при шлунково-кишкових хворобах новонароджених телят / Т. В. Мазур, Н. Г. Сорокіна, О. К. Гальчинська, Г. М. Бежнар // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, № 2. - С. 472-477. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2017_18_2_78
Співробітниками кафедри мікробіології та вірусології НУБІП України за участю авторів розроблено пробіотик нового покоління бактонорм. Суть винаходу полягає у своєчасному заселенні шлунково-кишкового тракту телят у перші години після народження представниками нормальної мікрофлори для запобігання розвитку дисбактеріозів, що, як правило, переходять в гастроентероколіти з ускладненими наслідками. До складу запропонованого препарату бактонорм входять представники нормальної облігатної (постійної) мікрофлори кишечного тракту телят, переважно із родини Enterobacteriaceae, у яких не виявлено таких хвороботворних факторів, як гемолітична, лецитиназна, ДНК-азна активність і патогенність для лабораторних тварин. Мета роботи - конструювання пробіотика нового покоління для своєчасного заселення шлунково-кишкового тракту телят у перші години після народження представниками нормальної мікрофлори для запобігання розвитку дисбактеріозів. За зовнішнім виглядом препарат бактонорм - однорідна суспензія середньої густини сірувато-білого кольору без сторонніх домішок. За зберігання суспензія розшаровується, утворюючи 2 шари: осад сірувато-білого кольору та надосадову прозору рідину, які у разі струшування легко змішуються до однорідної суспензії без утворення крупинок. Препарат випоювали телятам з охолодженою кип'яченою водою в об'ємі 20 мл двічі: перший раз до випоювання молозива не пізніше 3 - 4 год після народження в дозі 10 мл і другий раз через 24 год в тій же дозі. Пробіотик нового покоління бактонорм показав високу лікувально-профілактичну ефективність за його виробничих випробувань в ряді господарств Київської та Івано-Франківської областей. Із 100 новонароджених телят, котрим після народження задавали пробіотик бактонорм лише 2 - 5 % хворіли розладами травлення в легкій формі і швидко одужували. Економічний ефект від застосування пробіотика склав 3,70 грн. на 1 грн. витрат. На препарат затверджено відповідну технічну документацію на його виробництво та застосування - ТУУ 46.15.438.-99, інструкцію, настанову, отримано патент України. Враховуючи те, що в останні роки приділяється велика увага схемам лікування кишечних хвороб з максимальним обмеженням застосування антибіотиків та отримання екологічночистих продуктів тваринництва, розробка і пошук нових пробіотиків буде тривати і у майбутньому.
  Повний текст PDF - 295.282 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мазур Т.
  • Сорокіна Н.
  • Гальчинська О.
  • Бежнар Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мазур Т. В. Застосування пробіотика нового покоління "бактонорм" при шлунково-кишкових хворобах новонароджених телят / Т. В. Мазур, Н. Г. Сорокіна, О. К. Гальчинська, Г. М. Бежнар // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, № 2. - С. 472-477. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2017_18_2_78.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мазур Тетяна Василівна (ветеринарні науки)
  • Сорокіна Наталія Григорівна (ветеринарні науки)
  • Гальчинська Олена Костянтинівна (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського