Наукова періодика України Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин


Янович Д. В. 
Визначення селену в індикаторних рослинах та кормах методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії з електро-термічною атомізацією / Д. В. Янович, Є. Г. Заріцька, А. В. Галабурда // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 2. - С. 423-429. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2015_16_2_73
Наведено дані про вміст селену в грубих кормах, грунті та рослинах, які вважаються індикаторами вмісту селену в грунтах. Дані було одержано у процесі розробки методики визначення вмісту селену в кормах із застосуванням методу атомно-абсорбційної спектрофотометрії з електротермічною атомізацією. Розкладання зразків сіна, соломи, силосу, сінажу, грунту та рослин проводили сумішшю кислот в системі закритих автоклавів із застосуванням методу мікрохвильової мінералізації. Ефективність розробленої методики за критерієм додано-одержано, перевірили додаванням до зразків відомого вмісту аналіту. Поріг чутливості методики надає змогу визначати селен в кормах різного походження на рівні 2 мкг/кг. Одержані дані свідчать про можливість застосування методики не тільки для аналізу кормів, штучно збагачених селеном, шляхом додавання його сполук в складі кормових добавок і преміксів, а і для аналізу грубих кормів, які характеризуються низьким природним вмістом в них даного елементу.
  Повний текст PDF - 394.185 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Янович Д.
 • Заріцька Є.
 • Галабурда А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Янович Д. В. Визначення селену в індикаторних рослинах та кормах методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії з електро-термічною атомізацією / Д. В. Янович, Є. Г. Заріцька, А. В. Галабурда // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 2. - С. 423-429. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2015_16_2_73.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського