Наукова періодика України Наукоємні технології


Юдін О. К. 
Класифікація загроз державним інформаційним ресурсам інженерно-технічного спрямування. Методологія побудови класифікатора / О. К. Юдін, С. С. Бучик // Наукоємні технології. - 2015. - № 2. - С. 188-195. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2015_2_14
Проведено узагальнений авторами аналіз власних останніх досліджень та публікацій за тематикою побудови методології класифікатора загроз державним інформаційним ресурсам. Вказано, що підгрунтям для формування "Класифікатора загроз державним інформаційним ресурсам" є запропонований авторами метод "подвійної трійки захисту" інформаційних ресурсів, основою якого є дві платформи захисту. Перша платформа інформаційної безпеки - складові, що підлягають захисту (властивості інформації): конфіденційність; цілісність; доступність. Друга платформа інформаційної безпеки - складові, що реалізують систему захисту (методи та засоби): нормативно-правові; організаційні; інженерно-технічні. Показано місце загроз державним інформаційним ресурсам нормативно-правового спрямування в загальній системі класифікатора. Здійснено уточнення семантики класифікатора з урахуванням поділу загроз на стратегічні, до яких відносяться загрози, що стосуються питань національної безпеки, відсутності або невиконання цільових програм чи доктрин, послаблення галузевих взаємозв'язків органів державної й законодавчої влади, тощо та тактичні, що направлені безпосередньо на інформаційні системи обробки, зберігання і передачі державних інформаційних ресурсів. Визначено загрози нормативно-правового спрямування з урахуванням досвіду авторів, існуючої нормативно-правової бази та інших джерел інформації. Для здійснення подальшої кодифікації надалі кожну загрозу віднесено до певних параметрів: за джерелом загрози; за відношенням до інформаційного об'єкту; за характером загрози; за структурою впливу; за рівнем впливу. Намічено напрямки подальших досліджень, які мають бути направлені на визначення загроз організаційного та інженерно-технічного спрямування. Вказано на необхідність подальшого вдосконалення нормативної бази з метою захисту державних інформаційних ресурсів.
  Повний текст PDF - 540.062 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Юдін О.
 • Бучик С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Юдін О. К. Класифікація загроз державним інформаційним ресурсам інженерно-технічного спрямування. Методологія побудови класифікатора / О. К. Юдін, С. С. Бучик // Наукоємні технології. - 2015. - № 2. - С. 188-195. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2015_2_14.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Юдін Олександр Костянтинович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського