Наукова періодика України Новини стоматології


Солонько Г. М. 
Прогнозування поведінки дитини на стоматологічному прийомі за допомогою психологічних тестів / Г. М. Солонько // Новини стоматології. - 2018. - № 4. - С. 12-16.
Мета роботи - оцінити психоемоційний статус дітей, які потребують стоматологічного лікування, та їх готовність до співпраці зі стоматологом. Застосовано проективну методику "Дерево. Будинок. Людина" Джона Бука. Діти малювали зображення на аркуші формату А4. Дослідна група становила 50 дітей 4 - 6 років, які не погоджувались на стоматологічне лікування, контрольна група - 50 дітей цього ж віку, які охоче контактували з лікарем. Загалом опрацьовано та проаналізовано 100 малюнків за 43 психологічними показниками. Обробку результатів проведено методом контент-аналізу та кореляційного аналізу. У дітей, які мали страх перед стоматологічним лікуванням, виявлено високі показники екзальтованості, дезадаптації, ворожості, агресії, страху та потреби в безпеці, у той час як у дітей контрольної групи, переважно спостерігали позитивні психологічні якості, такі як: соціальність, успішна адаптація, доброзичливість, доступність, відсутність страху та агресії. Висновки: методику Джона Бука "Дерево. Будинок. Людина" можна рекомендувати для визначення контингенту дітей, які не погоджуються на співпрацю і яким санацію порожнини рота потрібно проводити в умовах загального знеболення.
527
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2021 р., через 527 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Солонько Г.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Солонько Г. М. Прогнозування поведінки дитини на стоматологічному прийомі за допомогою психологічних тестів / Г. М. Солонько // Новини стоматології. - 2018. - № 4. - С. 12-16..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Солонько Галина Миронівна (медичні науки)
 • Солонько Галина Миронівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського